Przedstawiciele chińskiej poczty i kolejnictwa odwiedzili gminę Terespol. Będzie współpraca.


Przedstawiciele chińskiej poczty i kolejnictwa odwiedzili gminę Terespol. Szczególną uwagę zwrócili na Suchy Port w Małaszewiczach. Przedstawiciele Poczty Polskiej, zarządcy portu i władze regionu liczą na nawiązanie szerszej współpracy z Chinami.

Suchy Port w Małaszewiczach może być ważnym punktem na odradzającym się jedwabnym szlaku. Od lat rośnie bowiem liczba kontenerów z Chin, które są tu odprawiane. Rozładowywane są jednak gdzie indziej.

W 2015 roku kontenerów w Młaszewiczach było 19 tysięcy. W tym roku ma ich być 3 razy tyle. Zdaniem władz portu znakomicie sprawdziłby się tu pocztowy punkt dystrybucyjny. Ponadto Poczta Polska sukcesywnie zacieśnia współpracę z pocztą Chińską, która rozwija się tak, jak Chińska Gospodarka.

Zdaniem posła Adama Abramowicza polsko-chińskie relacje gospodarcze rozwijają się coraz lepiej z korzyścią dla obu krajów. W marcu przedstawiciele Poczty Polskiej odwiedzili Chiny. Zawarto wówczas porozumienie o współpracy w obszarach: emisji znaczków, poprawy infrastruktury do obrotu przesyłkami i obsługi przesyłek zagranicznych. Zwłaszcza ta ostatnia kwestia wymaga uregulowania.

Małaszewicze mogą być ważne dla polsko-chińskiej współpracy. Przede wszystkim z uwagi na rozwiniętą infrastrukturę i położenie.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza