tymoszynska-reklama

ASPR Zawadzkie – AZS AWF Biała Podlaska 30:30 (14:13). I liga obroniona!

Bardzo ważny punkt przywieźli piłkarze ręczni z meczu wyjazdowego z ASPR Zawadzkie, którym przypieczętowali pozostanie w szeregach pierwszej ligi. Cały mecz był wyrównany i zacięty. Oba zespoły obejmowały w tym spotkaniu prowadzenie wielokrotnie.

Początek spotkania dla AZS, który w 4 min. prowadził 0:2. Następne 4 min. to przewaga gospodarzy, którzy w 8 min. doprowadzili do stanu 4:3. Kolejny fragment pierwszej połowy od 9 do 21 min. zdecydowane dla akademików, którzy wyszli na prowadzenie 7:9, ale końcówka pierwszej odsłony należała dla gospodarzy. Na przerwę oba zespoły schodziły z jednobramkową przewagą gospodarzy 14:13.

Podobny przebieg miała druga połowa meczu, w której mecz był bardzo wyrównany, a oba zespoły walczyły do końca o punkty w tym spotkaniu. I chociaż w 41 min. ASPR Zawadzkie prowadziło 20:17 to ambitnie grający akademicy odrobili straty i przywieźli cenny punkt z trudnego terenu.

Bramki dla ASZ zdobyli: Skuciński 4, Ziółkowski 6, Rusin 1, Stefanie 9 (7 z rzutów karnych), Małecki 2, Kruchkou 3, Bekisz 4, Banaś 1.

Na pochwałę zasługują bramkarze, a w szczególności Krzysztof Kozłowski, który w najważniejszym fragmencie meczu obronił dwa rzuty sam na sam po kolei – nie pozwalając tym samym wyjść na prowadzenie ASPR Zawadzkie w ostatniej minucie spotkania.