Huknęli z armaty i otworzyli sezon. Bialscy motocykliści wyjechali na trasę…

To już po raz dziewiąty bialscy motocykliści oficjalnie zainaugurowali sezon. Jak co roku, wszyscy miłośnicy motocykli spotkali się na placu Wolności. W samo południe pojawił się tam również włodarz naszego miasta. Na przybyłych czekały konkursy, koncerty, a także kawa i pączek. 

Ryczące maszyny na placu Wolności to atrakcja, która co sezon przyciąga tłumy mieszkańców naszego miasta. Nie inaczej było i tym razem. Po oficjalnym otwarciu sezonu, czyli po wystrzale armatnim, który stał się już stałym elementem spotkań w ramach św. Krzysia, wszyscy motocykliści przejechali ulicami Białej Podlaskiej by następnie udać się do Konstantynowa. Tym razem to tam właśnie odprawiona została msza święta, a po jej zakończeniu na wszystkich czekał grill i dalsza część imprezy.

Każdego roku, gdy zaczyna robić się nieco cieplej i motocykliści pojawiają się na drogach,  docierają do nas niepokojące wiadomości o wypadkach z ich udziałem. Dla wielu z nich ta jazda kończy się tragicznie. Wina jak zwykle, w zależności od sytuacji, leży po stronie motocyklistów, którzy niekiedy jeżdżą zbyt pewnie i brawurowo, kiedy indziej po stronie kierowców aut, którzy nie patrzą w lusterka, mimo apeli kierujących jednośladami. Przecież MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE! Sami motocykliści podchodzą do swoich kolegów również bardzo krytycznie. Paweł Oleszczuk, jeden z organizatorów sobotniego zlotu na placu Wolności dodaje, że nie wszystkich udaje się wyedukować, mimo że bialski GROM robi co może, organizując chociażby specjalne szkolenia z zakresu: bezpiecznej jazdy, zasad ruchu drogowego czy ratownictwa medycznego.

Motocykle to jednak nie wypadki, ale przede wszystkim pasja, która wciąga jak narkotyk!

– Motocykl to odpoczynek, relaks, chwila odetchnięcia od tego wszystkiego – mówi Paweł Oleszczuk z GROM. Co zrobić, aby ta jazda dawała wyłącznie przyjemność? – Myśleć, myśleć i jeszcze raz myśleć – odpowiada nasz rozmówca.

This slideshow requires JavaScript.

 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza