Zajęli III miejsce w rozegranych na Ukrainie Międzynarodowych Mistrzostwach Psów Służbowych.

Przewodnik psa służbowego z Izby Administracji Skarbowej w Lublinie wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym owczarkiem niemieckim Igą zajęli III miejsce w rozegranych na Ukrainie Międzynarodowych Mistrzostwach Psów Służbowych.

Mistrzostwa odbywały się w dniach 10-12 maja w Tarnopolu i zgromadziły 11 drużyn z ośmiu krajów: Ukrainy, Mołdawii, Azerbejdżanu, Gruzji, Słowacji, Turcji, Bułgarii i Polski. O laur zwycięstwa walczyło aż 29 psów służbowych szkolonych do wyszukiwania materiałów wybuchowych, narkotyków i wyrobów tytoniowych.

Rywalizacja obejmowała cztery konkurencje w trzech kategoriach odpowiadających profilowi wyszkolenia psów. I tak zawodnicy z każdej kategorii musieli się zmierzyć z przeszukaniem bagażu, przeszukaniem samochodu osobowego, przeszukaniem samochodu ciężarowego i przeszukaniem pomieszczeń.

Rywalizacja była bardzo zacięta, a do zdobycia było 400 punktów. Zespół reprezentujący Polskę z owczarkiem niemieckim Igą zajął III miejsce (390 pkt.) w kategorii wykrywania wyrób tytoniowych ustępując nieznacznie zawodnikom z Mołdawii (390 pkt.) i Ukrainy (400 pkt.). Zespół mołdawski wykonał zadania o 30 sekund szybciej niż reprezentanci z Polski, co zdecydowało o ostatecznym rozkładzie miejsc na podium.

kom. Marzena Siemieniuk Izba Administracji Skarbowej w Lublinie.

This slideshow requires JavaScript.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza