26. urodziny Caritas Diecezji Siedleckiej. Był tort i życzenia.

W czwartek 11 maja siedlecka Caritas świętowała w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach 26. urodziny, podczas których szczególną uwagę poświęcono wolontariatowi. Był to moment podsumowania działalności w 2016 roku i nagrodzenia zasłużonych wolontariuszy za ich bezinteresowną pracę.

Spotkanie, na które zaproszono blisko 200 osób (pracowników i wolontariuszy CDS, proboszczów i delegatów parafii), rozpoczęło się o godz. 17:00 poczęstunkiem, przygotowanym przez niepełnosprawnych pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej w Siedlcach, który jest jedną z jednostek Caritas Siedlce.

 

Następnie oficjalnego rozpoczęcia dokonał ks. Marek Bieńkowski, dyrektor CDS. Po obejrzeniu filmu o wolontariacie, słowo zabrała Monika Rybaczewska, koordynator Centrum Wolontariatu w Białej Podlaskiej. – Doceniliśmy dwie osoby, które oprócz pomocy, jaką udzielają podobnie do innych wolontariuszy, niosą coś więcej – wsparcie duchowe. Centrum Wolontariatu to są setki godzin miesięcznie ogromnej bezpłatnej pracy. Jest ona na wagę złota w obecnych czasach, kiedy większość rzeczy jest obliczalna materialnie. Oni codziennie, cichutko, bez żadnego afiszu, świateł czy jupiterów po prostu pomagają – zaznacza M. Rybaczewska.

Wśród nagrodzonych wolontariuszy znalazły się Justyna Mirończuk i Aleksandra Guz, które otrzymały pamiątkowe dyplomy i kwiaty. – Jestem wolontariuszką od 4 lat. Na co dzień uczestniczę w różnego rodzaju akcjach charytatywnych i chodzę do rodziny – do babci, która wychowuje dwóch wnuczków. Spędzam z dziećmi czas, wyjeżdżałam również z nimi na kolonie. Uczestniczę w wolontariacie, bo chciałam pomagać ludziom. Sprawia mi to wielką radość i motywację do działania, dodaje mi energii do dalszej pracy. Nie oczekiwałam niczego w zamian, a tak naprawdę wiele dostałam od innych. Uśmiech jest dla mnie wielką nagrodą – mówi J. Mirończuk.

– Jestem związana z wolontariatem od 3 lat. Moimi głównymi zadaniami są jednorazowe akcje, eventy, wyjazdy, opieka nad dziećmi, odwiedzanie starszych osób. To, że zostałam zaproszona na scenę jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem, docenieniem tego, co robię – dzieli się A. Guz.

Ważnym punktem tego dnia było wystąpienie Ilony Trojnar, dyrektor programowej Caritas Diecezji Siedleckiej, która wspólnie z księdzem Bieńkowskim, podsumowała charytatywną działalność organizacji w 2016 roku.
Słowo zabrał również ks. biskup Kazimierz Gurda, doceniając pracę osób zaangażowanych w dzieło Caritas. Pod koniec uroczystości wszyscy obejrzeli sztukę teatralną pt.: „Kantata na cztery skrzydła” w reżyserii Waldemara Koperkiewicza. Zwieńczeniem tego wieczoru był urodzinowy toast i bufet, również zapewniony przez ZAZ Siedlce.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Dodaj komentarz

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza