Mistrzyni Polski Juniorów jest z Janowa! Sukces w Dąbrowie Białostockiej

Nie tak dawno pisaliśmy o turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski Juniorów, który odbywał się w Janowie Podlaskim, a dziś z nieukrywaną radością możemy chwalić się sukcesami podopiecznych trenera Dawida Smolbika na tychże mistrzostwach.

W dniach 12 i 13 maja w Dąbrowie Białostockiej gościli najlepsi zawodnicy z 42 klubów taekwon-do, którzy uzyskali kwalifikacje na XXVI Mistrzostwa Polski Juniorów. Wśród nich nie mogło zabraknąć młodzieży z Janowa.

UKS Hwa-Rang reprezentowała 9 osobowa grupa w składzie: Aleksandra Sacharczuk, Gabriela Kałanczyńska, Aleksandra Samociuk, Weronika Nieścioruk, Monika Kalinowska, Kacper Szewczyk, Piotr Czublun, Marcin Raczkowski i Daniel Korneluk.

Kontrola wagi, odprawa trenerów, a potem losowanie… no i zaczęła się zacięta walka o medale. Tę szczęśliwą serię rozpoczęła Ola Samociuk, która wywalczyła brąz w kategorii – 45 kg, pokonując w walce Martynę Marciszyn z Głubczyc. Kolejny brąz z Dąbrowy przywiozła Gabrysia Kałanczyńska. Bardzo dobrze (V miejsce) zaprezentowała się również Weronika Nieścioruk. Na jej drodze stanęła kadrowiczka Zuzanna Tomczyk z Kłobucka, odbierając jednocześnie szansę na medal w kategorii – 65 kg.

Największe medalowe nadzieje wszyscy wiązali jednak z występem Oli Sacharczuk i nie pomylili się! Na drodze podopiecznej trenera Smolbika stanęły aż trzy zawodniczki z najlepszego klubu w Polsce – GKT Gdańsk, w tym dwie Mistrzynie Polski z ubiegłego roku i reprezentantki Polski w taekwon-do. Ola Sacharczuk już w pierwszej walce udowodniła, że celuje w złoto. Zdecydowanie pokonała Oliwię Podwysocką, a następnie w półfinale Małgorzatę Mackiewicz. Po zaciętym finale, w którym Ola przegrywała na 15 sekund do końca walki, rzutem na taśmę i odważną kombinacją ciosów zdetronizowała Mistrzynię Polski Juniorów z 2016 (Nikola Chorałła) i stanęła na najwyższym stopniu podium w tej kategorii.

Podopieczni Dawida Smolbika z Dąbrowy przywieźli w sumie 4 medale. Ostatni medal i drugi brązowy zdobyła ponownie Gabrysia Kałanczyńska w technikach specjalnych, ustępując tylko zawodniczkom z kadry narodowej Juniorów.

Nieco mniej szczęścia mieli tym razem panowie, ponieważ nie udało im się przywieźć do Janowa medalu, ale za to zdobyli cenne punkty dla klubu. Dzięki zaangażowaniu i wytężonej pracy zawodników oraz trenerów, janowski klub UKS Hwa-Rang zajmuje 5. miejsce rankingu klubów (dodajmy, że w rankingu tym znajdują się 42 pozycje! A UKS Hwa-Rang uplasował się najwyżej spośród klubów ze wschodniej Polski).

Mistrzostwa w Dąbrowie Białostockiej zdecydowanie należy uznać za niezwykle udane, zarówno indywidualnie (zwłaszcza wśród pań), jak i „klubowo”. UKS Hwa-Rang podczas mistrzostw zdobył aż 69 punktów zaliczanych do systemu sportu młodzieżowego w ministerialnym rankingu klubów, gmin i powiatów. Jak już wspomnieliśmy, do tego sukcesu przyczynili się także panowie, którzy choć bez medali, zaprezentowali się bardzo dobrze. Najlepiej spisał się Kacper Szewczyk, któremu jako jedynemu udało się znaleźć w najlepszej 8-mce kategorii.

W technikach specjalnych najlepiej spisał się Marcin Raczkowski, zajmując 10 miejsce na 28 najlepszych skoczków.

This slideshow requires JavaScript.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza