tymoszynska-reklama

Mistrzyni Polski Juniorów jest z Janowa! Sukces w Dąbrowie Białostockiej

Nie tak dawno pisaliśmy o turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski Juniorów, który odbywał się w Janowie Podlaskim, a dziś z nieukrywaną radością możemy chwalić się sukcesami podopiecznych trenera Dawida Smolbika na tychże mistrzostwach.

W dniach 12 i 13 maja w Dąbrowie Białostockiej gościli najlepsi zawodnicy z 42 klubów taekwon-do, którzy uzyskali kwalifikacje na XXVI Mistrzostwa Polski Juniorów. Wśród nich nie mogło zabraknąć młodzieży z Janowa.

UKS Hwa-Rang reprezentowała 9 osobowa grupa w składzie: Aleksandra Sacharczuk, Gabriela Kałanczyńska, Aleksandra Samociuk, Weronika Nieścioruk, Monika Kalinowska, Kacper Szewczyk, Piotr Czublun, Marcin Raczkowski i Daniel Korneluk.

Kontrola wagi, odprawa trenerów, a potem losowanie… no i zaczęła się zacięta walka o medale. Tę szczęśliwą serię rozpoczęła Ola Samociuk, która wywalczyła brąz w kategorii – 45 kg, pokonując w walce Martynę Marciszyn z Głubczyc. Kolejny brąz z Dąbrowy przywiozła Gabrysia Kałanczyńska. Bardzo dobrze (V miejsce) zaprezentowała się również Weronika Nieścioruk. Na jej drodze stanęła kadrowiczka Zuzanna Tomczyk z Kłobucka, odbierając jednocześnie szansę na medal w kategorii – 65 kg.

Największe medalowe nadzieje wszyscy wiązali jednak z występem Oli Sacharczuk i nie pomylili się! Na drodze podopiecznej trenera Smolbika stanęły aż trzy zawodniczki z najlepszego klubu w Polsce – GKT Gdańsk, w tym dwie Mistrzynie Polski z ubiegłego roku i reprezentantki Polski w taekwon-do. Ola Sacharczuk już w pierwszej walce udowodniła, że celuje w złoto. Zdecydowanie pokonała Oliwię Podwysocką, a następnie w półfinale Małgorzatę Mackiewicz. Po zaciętym finale, w którym Ola przegrywała na 15 sekund do końca walki, rzutem na taśmę i odważną kombinacją ciosów zdetronizowała Mistrzynię Polski Juniorów z 2016 (Nikola Chorałła) i stanęła na najwyższym stopniu podium w tej kategorii.

Podopieczni Dawida Smolbika z Dąbrowy przywieźli w sumie 4 medale. Ostatni medal i drugi brązowy zdobyła ponownie Gabrysia Kałanczyńska w technikach specjalnych, ustępując tylko zawodniczkom z kadry narodowej Juniorów.

Nieco mniej szczęścia mieli tym razem panowie, ponieważ nie udało im się przywieźć do Janowa medalu, ale za to zdobyli cenne punkty dla klubu. Dzięki zaangażowaniu i wytężonej pracy zawodników oraz trenerów, janowski klub UKS Hwa-Rang zajmuje 5. miejsce rankingu klubów (dodajmy, że w rankingu tym znajdują się 42 pozycje! A UKS Hwa-Rang uplasował się najwyżej spośród klubów ze wschodniej Polski).

Mistrzostwa w Dąbrowie Białostockiej zdecydowanie należy uznać za niezwykle udane, zarówno indywidualnie (zwłaszcza wśród pań), jak i „klubowo”. UKS Hwa-Rang podczas mistrzostw zdobył aż 69 punktów zaliczanych do systemu sportu młodzieżowego w ministerialnym rankingu klubów, gmin i powiatów. Jak już wspomnieliśmy, do tego sukcesu przyczynili się także panowie, którzy choć bez medali, zaprezentowali się bardzo dobrze. Najlepiej spisał się Kacper Szewczyk, któremu jako jedynemu udało się znaleźć w najlepszej 8-mce kategorii.

W technikach specjalnych najlepiej spisał się Marcin Raczkowski, zajmując 10 miejsce na 28 najlepszych skoczków.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.