Jubileusz w janowskiej stadninie koni arabskich z objawami amnezji

 

W Janowie Podlaskim rozpoczęły się obchody 200-lecia najstarszej polskiej stadniny koni. Jest wyjątkowa ze względu na sukcesy hodowlane, bogatą historię i zabytkowy zespół stajni. Jubileuszowe obchody uświetniła parada koni i prezentacja państwowych hodowli.

Stadnina w Janowie Podlaskim była pierwszą państwową hodowla na ziemiach polskich. Została założona w 1817 roku przez Radę Administracyjna Królestwa Polskiego. Wydarzenie to upamiętnia tablica “200 lat Stadniny Koni Janów Podlaski”. Jubileusz uświetniła parada koni i prezentacja państwowych hodowli z całego kraju.

Dwudniowe uroczystości to wstęp do programu obchodów jubileuszu, którego kulminacją będzie tegoroczne Święto Konia Arabskiego ze słynną Aukcja Pride of Poland. Na tegoroczną aukcję Stadnina w Janowie Podlaskim wytypowała 18 klaczy i jednego ogiera. Łącznie do sprzedaży wystawionych zostanie 61 koni – 42 ze stadnin państwowych i 19 z prywatnych hodowli.

Wśród wielu imprez towarzyszących jubileuszowi znalazły się pokazy hodowlane i konferencje naukowe poświęcone hodowli koni arabskich – między innymi międzynarodowa konferencja hodowców koni angloarabskich, którą zaplanowano na grudzień. Wtedy też odbędzie się uroczyste zakończenie obchodów 200-lecia janowskiej stadniny.

Wielki nieobecny Marek Trela ostatni prezes stadniny przed tzw. “dobrą zmianą” niestety został w wielu wypowiedziach pominięty jako autor wielu sukcesów stadniny i polskiej hodowli. A szkoda bo w takim dniu polityka powinna zejść na plan drugi, tym bardziej że do dnia dzisiejszego nie potwierdził się żaden z zarzutów które zadecydowały o zmianie personalnej na funkcji prezesa w stadninie.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza