Powiatowy finał konkursu “Jestem Bezpieczny”.Uczestniczyło 19 drużyn.

W piątek w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 Białej Podlaskiej odbył się powiatowy finał konkursu “Jestem Bezpieczny”. W tegorocznych zmaganiach uczestniczyło 19 drużyn. Po  zsumowaniu wyników wszystkich konkurencji najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Szóstce. Za nią uplasowały się Szkołą Podstawowa w Ciciborze Dużym oraz Szkoła Podstawowa nr 5 w Białej Podlaskiej. Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie otrzymały dyplomy oraz atrakcyjne nagrody i upominki.

Komenda Miejska Policji już od 17 lat głównym organizatorem konkursu “Jestem Bezpieczny”. Jego celem jest upowszechnienie wiedzy o zagrożeniach z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swoim codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw oraz zapoznanie dzieci i młodzieży z prawidłowymi reakcjami w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

W piątek w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej odbył się powiatowy finał konkursu. Przystąpiło do niego 19 drużyn. Uczniowie walczyli dzielnie zmagając się ze sobą w 3 konkurencjach. Mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy składający się z 24 pytań oraz dokonać “Prezentacji Szkoły oraz Bezpiecznego Hasła”. Oceniany był również przygotowany przez drużyny plakat będący projektem graficznym do zamieszczenia na koszulce bawełnianej. Projekt ten zawierał treści promujące

konkurs wiedzy prewencyjnej “Jestem Bezpieczny”.

Jurorzy bardzo wysoko ocenili poziom wiedzy prezentowany przez uczniów. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Szóstce. Za nią uplasowały się Szkoła Podstawowa w Ciciborze Dużym oraz Szkoła Podstawowa nr 5 w Białej Podlaskiej. Zwycięska drużyna w składzie:  Kinga Szczęśniak, Natalia Nekreś, Aleksandra Sławińska, otrzymała rowery górskie oraz inne atrakcyjne upominki ufundowane przez sponsorów imprezy. Do konkursu przygotowała drużynę Pani Bożena Sławińska.

Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują instytucjom i firmom, dzięki którym wszystkie dzieci uczestniczące w turnieju wyjechały z nagrodami i upominkami.

This slideshow requires JavaScript.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza