Policjanci z Wydziału Kryminalnego ujawnili i zabezpieczyli ponad kilogram marihuany

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego bialskiej komendy ujawnili i zabezpieczyli ponad kilogram marihuany oraz znaczne ilości substancji psychotropowych: amfetaminy i mefedronu. Narkotyki ujawnione zostały u 22-letniego mieszkańca miasta. Do sprawy zatrzymany został również 19-latek u którego ujawniono środki psychotropowe. W czynnościach uczestniczył również funkcjonariusz Straży Granicznej w Terespolu wraz z psem służbowym przeszkolonym do wyszukiwania narkotyków. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
W minioną sobotę bialscy kryminalni dokonali przeszukania garażu zajmowanego przez 22-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że mężczyzna wspólnie z 19-letnim mieszkańcem miasta, zajmuje się wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości środków odurzających. W trakcie przeszukania pomieszczenia jak też samego 22-latka, policjanci ujawnili łącznie 1078 gramów marihuany oraz znaczne ilości substancji psychotropowych, tj. niemal 850 gramów amfetaminy oraz 360 gramów mefedronu. W czynnościach uczestniczył również funkcjonariusz Straży Granicznej w Terespolu wraz z psem służbowym przeszkolonym do wyszukiwania narkotyków.
Podczas prowadzonych czynności policjanci przeszukali również miejsce zamieszkania 22 oraz 19-latka. Tam ujawnili niewielkie ilości mefedronu należące do młodszego z mężczyzn. Kryminalni zabezpieczyli również należącą do sprawców gotówkę.
Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty. Policjanci zabezpieczyli od nich pieniądze w kwocie ponad 7 tys. zł i 7 tys. euro. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza