Przemytnicy ukryli papierosy w węglu drzewnym

Aż 800 tys. zł warte są papierosy, których przemyt udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z przejścia granicznego w Hrebennem. To największy w tym roku przemyt papierosów zatrzymany na granicy w woj. lubelskim. 

Funkcjonariusze skierowali do szczegółowej kontroli samochód ciężarowy, którym przewożono węgiel drzewny z Ukrainy. Podejrzewali, że w ładunku mogą być ukryte papierosy. Do rewizji towaru wykorzystano dwa psy szkolone do wykrywania wyrobów tytoniowych – Dorę i Grafa. Tak jak przypuszczali funkcjonariusze między workami z węglem był ukryty nielegalny towar. Po wielogodzinnym rozładunku okazało się, że pod przykrywką próbowano nielegalnie wwieźć do Polski blisko 60 tys. paczek papierosów wartych ponad 800 tys. zł.

Zarzuty dotyczące przemytu usłyszał 56-letni kierowca, obywatel RP. Do wszczętego postępowania funkcjonariusze zabezpieczyli oprócz papierosów również samochód ciężarowy wraz  z przyczepą.

Gdyby ujawnione papierosy były legalnie wyprodukowane i sprzedane na terenie naszego kraju, do budżetu państwa trafiłoby 650 tys. zł z tytułu akcyzy i podatku VAT.

kom. Marzena Siemieniuk Izba Administracji Skarbowej w Lublinie.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza