Taniej na trasie Warszawa-Terespol. Poseł „wywalczył” obniżki.

To już stało się faktem! Z dniem 22 maja 2017 roku na trasie Warszawa-Terespol obniżone zostały ceny biletów na przejazdy pociągami. Niemała w tym zasługa posła Adama Abramowicza, który wielokrotnie ( i jak się właśnie okazuje – skutecznie), zabiegał o to, by mieszkańcy Południowego Podlasia jeździli taniej.

Pierwsze „drgnięcie” w kwestii obniżek cen biletów pociągów nastąpiło 21 czerwca 2016 roku. Wówczas, dzięki wystąpieniom sejmowym Adama Abramowicza oraz licznym spotkaniom poświęconym obniżeniu cen na trasie kolejowej Terespol-Warszawa, PKP IC ustaliło nowe stawki – 39, 90 (obniżka z 45 zł). W ocenie pasażerów obniżka nie była zadowalająca. Poseł Abramowicz wystąpił więc w dniu 12 lipca 2016 roku do Ministra Infrastruktury i Budownictwa z zapytaniem w sprawie nieprawidłowej polityki cenowej stosowanej przez PKP Intercity S.A. na trasie Terespol – Warszawa.

W odpowiedzi Ministerstwo zapowiedziało, iż: PKP Intercity SA przeprowadzi, po okresie wakacyjnym, analizę efektywności obniżki cen biletów i ewentualnie podejmie kolejne działania mające na celu pozyskanie większej liczby pasażerów.

Pilnując realizacji powyższej zapowiedzi przez PKP IC, Poseł Abramowicz odbywał kolejne spotkania w sprawie obniżki cen biletów na linii kolejowej Warszawa-Terespol oraz wystosowywał interpelacje w sprawie zapewnienia pasażerom z Południowego Podlasia komfortu podróży pociągami oraz zachowania dotychczasowej liczby połączeń (Interpelacja z dnia 26.02.2017 w sprawie poprawy jakości składów pociągów, a co za tym idzie, komfortu podróży pasażerów pociągów obsługujących kierunek do Terespola oraz interpelacja z dnia 03.04.2017 w sprawie planowanych zmian w rozkładzie jazdy PKP IC w kierunku do Terespola.)

Jak widać, poselska aktywność Abramowicza nie poszła na marne! Dzięki niej, od poniedziałku pasażerowie podróżujący pociągami na trasie Warszawa-Terespol mogą pozwolić sobie na przejazd w komfortowych warunkach, w przystępnej cenie, w niedługim czasie (ok. 2h) i po wyremontowanej niedawno linii.

Uściślijmy więc: w dniu 22 maja 2017 roku PKP IC wprowadziło ofertę, określającą cenę biletu normalnego z Białej Podlaskiej do Warszawy w wysokości 29,90 zł (studencki 14,65 zł). W ciągu niespełna półtora roku, udało się doprowadzić do zmniejszenia ceny biletu o ponad 15 zł, czyli 33% mniej niż jeszcze na wiosnę 2016 roku, kiedy bilet normalny kosztował 45 zł.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza