Mistrzowie Polski z Białej Podlaskiej

Mistrz Polski Karol Biskupski i Mistrz Polski Michał Mil to finał zmagań zawodników Białej Podlaskiej klubu MKS ŻAK na Mistrzostwach Polski juniorów młodszych w taekwon-do które odbyły się 19-21 maja w Głubczycach.

W walkach do 58kg, Karol Biskupski stoczył pięć pojedynków by sięgnąć po tytuł Mistrza Polski.  Analizując poprzedni sezon (brązowy medalista) jest duża szansa , że Karol w przyszłym sezonie zostanie powołany do kadry  Polski a już w sierpniu pojedzie na Mistrzostwa Świata.  Jego kolega z klubu Michał Mil natomiast popisał się iście perfekcyjnym przygotowaniem technicznym zdobywając złoty medal w kategorii układów stopni kup. Konkurencji wymagającej bardzo dobrego przygotowania technicznego. W tej konkurencji wystartowało  29 zawodników. Michał również  startował w walkach  do 64 kg z których 2 wygrał i 2 przegrał ostatecznie zajmując 6 miejsce na Mistrzostwach Polski.
Klub MKS ŻAK Biała Podlaska w klasyfikacji medalowej zajął 2 miejsce i zdobył 22 pkt w Systemie Sportu Młodzieżowego. Trenerzy klubowi Zbigniew Bujak VIII Dan i Zbigniew Kapela III Dan.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.