Zderzenie fiata z rowerzystką. Policjanci ustalają okoliczności wypadku.

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj rano w Międzyrzecu Podlaskim, na skrzyżowaniu ulic Nassuta i Nadbrzeżnej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fiatem mężczyzna, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującej rowerem 55-latce. Kobieta doznała obrażeń ciała. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 7:00 w Międzyrzecu Podlaskim, na skrzyżowaniu ulic Nassuta i Nadbrzeżnej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Fiat, 31-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego, doprowadził do zderzenia z kierującą rowerem 55-letnią mieszkanką miasta. Mężczyzna wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, prawdopodobnie nie udzielił pierwszeństwa przejazdu, dla jadącej cyklistki. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie.  W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała i przewieziona została do szpitala.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Pamiętajmy, że rowerzyści, motocykliści i piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. W samochodzie kierowcę i pasażerów chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne i karoseria pojazdu. Kierujący jednośladami na takie zabezpieczenia liczyć nie mogą.  Nawet podczas jazdy z niewielką prędkością, kierujący jednośladem podczas zderzenia z pojazdem może zostać poważnie ranny.

Policjanci przypominają również, iż dzisiaj od wczesnych godzin porannych na terenie powiatu bialskiego jak też całego województwa, trwa policyjna akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas prowadzonych działań policjanci będą zdecydowanie reagować na przypadki łamania przez pieszych, rowerzystów i motocyklistów, przepisów Ruchu Drogowego. Będą również dyscyplinowali kierowców stwarzających zagrożenie dla tej grupy uczestników ruchu drogowego.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza