Marzenia stają się realne. W Białej powstanie stadion z prawdziwego zdarzenia!

 

To już pewne. Miasto zrealizuje inwestycję, o której dowiedzieliśmy się kilka miesięcy temu. Wówczas prezentowano jedynie projekt monumentalnego obiektu. Teraz już wiadomo, że być może jeszcze w tym roku ruszą prace nad stadionem dla Białej Podlaskiej.

– Bardzo się cieszę, że właśnie w okresie święta miasta mogę przekazać tak dobrą wiadomość. Otrzymaliśmy od Ministerstwa Sportu dotację w wysokości 10 mln zł na budowę pierwszego etapu stadionu – poinformował prezydent Dariusz Stefaniuk, dziękując przy okazji osobom zaangażowanym w ubieganie się o te fundusze: wiceministrowi Jarosławowi Stawiarskiemu, senatorowi Grzegorzowi Biereckiemu oraz swojemu zastępcy Adamowi Chodzińskiemu.

Jeszcze kilka miesięcy temu obiekt, który docelowo pomieści 8 tys. widzów był marzeniem. Teraz jest pewne, że na pierwszy etapie inwestycji skorzysta również bialski Ekonomik. Częścią stadionu będzie bowiem nowoczesna hala, z której skorzystają uczniowie szkoły.

Radości z dobrych wieści nie ukrywał prezes MKS Podlasie Zbigniew Barszcz oraz trener kobiecej reprezentacji piłki nożnej do lat 19 Marcin Kasprowicz. Obaj podkreślali, że na inwestycji skorzystają nie tylko sportowcy ale przede wszystkim mieszkańcy. Również dlatego, że będzie ona kontynuacją budowy sportowego kompleksu. Niemal gotowe do odbioru jest już pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, znajdujące się w sąsiedztwie stadionu.

Nowy obiekt docelowo będzie posiadał ok. 3,3 tys. miejsc na trybunie wschodniej, 1,5 tys. na zachodniej z możliwością rozbudowy o ok. 1,7 tys. na trybunie południowej i ok. 1,3 tys. na północnej. Łącznie ok. 7,8 tys. miejsc z zapleczem sportowo-socjalno-magazynowym na parterze pod trybunami. Hala sportowa, z której skorzystają uczniowie Ekonomika będzie miała wymiary 45 na 25 metrów. W planach jest również zaplecze sportowe na pierwszy piętrze: siłownia, fitnes i odnowa biologiczna.

W projekcie nie zabrakło koncepcji wygodnego parkingu na 250 samochodów, miejsca dla niepełnosprawnych i autokarów. Zaprojektowano także drogi dojazdowe, pełniące zarazem funkcję drogi pożarowej. Nowy obiekt będzie się prezentował okazale także z zewnątrz. Fasadę stadionu stanowią panele aluminiowe w kolorze perłowo-białym, a wszystkie miejsca siedzące znajdują się pod zadaszeniem.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza