Po raz pierwszy odbyły się w Białej Podlaskiej targi „IT dla edukacji”.

tekst: Ola Majewska  video: Zbyszek Maciejuk

 

Po raz pierwszy odbyły się w Białej Podlaskiej targi „IT dla edukacji”. – Pokazujemy rozwiązania w dziedzinie informatyki, robotyki, multimediów, które coraz częściej goszczą w szkołach. Zaprosiliśmy producentów, dystrybutorów najnowocześniejszych rozwiązań – mówią organizatorzy.

W czasie targów można było odwiedzić stoiska prezentacyjne firm oferujących rozwiązania dla edukacji i nowe technologie projektowane z myślą o szkołach, wysłuchać wystąpień ekspertów, dowiedzieć się czegoś o możliwościach finansowania inwestycji w zakresie rozwiązań IT ze środków unijnych.

– To co dziś tutaj mamy to najnowocześniejsze technologie. Widać to chociażby gdy mówimy o technologii druku 3D. Te urządzenia, które pokazywaliśmy rok czy dwa lata temu są zupełnie inne niż teraz. W przypadku innych sprzętów, jak chociażby monitorów interaktywnych są one wykorzystywane tak naprawdę na wszystkich etapach kształcenia. Niektóre szkoły na naszym terenie, zwłaszcza pod koniec roku, przeznaczają naprawdę duże środki na takie chociażby monitory interaktywne. Mają dzięki temu świetnie wyposażone pracownie – mówi Mieczysław Banaszczuk z działu obsługi klienta biznesowego JB Multimedia.

Czy bialskie szkoły stać na nowoczesne technologie? Wystawcy przekonywali, że jak najbardziej…

Szanse są duże, wszystko zależy od dyrektorów placówek, którzy mają szansę wychowywać u siebie uczniów jutra i uczyć ich projektowania 3d czy też programowania. Drukarka 3D w obydwu przypadkach jest niezbędnym uzupełnieniem tego programu nauczania. Wszystko po to, aby każdy uczeń miał szansę urzeczywistnienia swojego projektu cyfrowego – Adam Przypolski reprezentujący na targach przedstawiciele amerykańskiej firmy produkującej drukarki 3D.

Zdaniem Sławomira Anklewicza – dyrektora Medycznego Studium w Białej Podlaskiej proces doposażenia szkół powinien się zacząć już w szkole podstawowej. – Dzisiaj każdy lekarz używa sprzętu o bardzo wysokim zaawansowaniu technologicznym. Stąd też w naszym studium „technik informatyki medycznej”. Taki technik będzie pomocny np. lekarzowi w zainstalowaniu sprzętu, w serwisie czy pomocy w obsłudze – dodaje Anklewicz.

Wszyscy zebrani na targach  „IT dla edukacji” są jednomyślni co do tego, że nasza młodzież jest niezwykle zdolna i utalentowana w zakresie nowoczesnych technologii właśnie. To dobrze rokuje na przyszłość, bo ja usłyszeliśmy, polscy informatycy i programiści to fachowcy cenieni na całym świecie. Miejmy nadzieje, że dzięki doposażeniu szkolnych pracowni w najnowocześniejszy sprzęt, tęgich głów będzie nam tylko przybywało.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza