Dzień Dziecka w Pałacu Prezydenckim? Bialskie maluchy z niezwykłą wizytą u Andrzeja Dudy

To był z pewnością niezapomniany Dzień Dziecka dla 31-osobowej grupy małych mieszkańców naszego miasta. Dzieci z bialskich podstawówek, z okazji swojego święta, otrzymały specjalne zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego, gdzie spędziły aktywny, ale bardzo przyjemny dzień. Wyjazd zorganizowało stowarzyszenia „Biała Pozytywka”. 

W grudniu ubiegłego roku dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9, wspólnie z seniorami, młodzieżą, Wspólnym Światem oraz przedszkolakami miały już możliwość wyjazdu z wizytą do Pani Agaty Kornhauser-Dudy. Był to pomysł stowarzyszenia „Biała Pozytywka” w ramach integracji międzypokoleniowej. Przedstawiciele bialskich środowisk przygotowali wtedy pomysłowe i oryginalne zaproszenia, przekonujące do odwiedzenia naszego pięknego miasta przez Pierwszą Damę. Dzięki tej inicjatywie, dziś dzieci z Białej Podlaskiej w wieku od 6 lat do 10 lat otrzymały zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego z okazji Dnia Dziecka – wyjaśnia Renata Stefaniuk – prezes stowarzyszenia Biała Pozytywka.

 Dzieci miały okazję zwiedzać prezydenckie „salony”, a w ogrodach czekał na nie Andrzej Duda z małżonką. Podczas wizyty mali goście obejrzeli spektakl „Legendy Warszawskie”, w którym w role narratorów wcielili się prezydent z żoną Agatą.

Na zakończenie w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbył się piknik ze stanowiskami nawiązującymi do Legend Warszawskich. Na dzieci czekały stoiska z atrakcjami m.in. rycerskimi zbrojami i bronią, które dzieci z ciekawością przymierzały i oglądały. Dużym powodzeniem cieszył się przystanek z watą cukrową, popcornem, malowaniem twarzy oraz zdobieniem włosów.

Skoro dzieci miały swoje święto to nie mogło obyć się bez życzeń. Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda życzyła dzieciom, by jak najwięcej czasu spędzały z tymi, którzy ich kochają i zawsze mogli na nich polegać, a także, aby na twarzach maluchów nie zabrakło uśmiechu. – Realizacji wszystkich marzeń i planów, powodzenia, miłości, przyjaźni. Jesteście najważniejsi, jesteście przyszłością naszego kraju. Na pewno są wśród was przyszli nauczyciele, urzędnicy, lekarze, może politycy. Kto wie, może jest tutaj przyszła pani prezydent albo pan prezydent. Tego, żebyście sobie zrealizowali wszystko to, co sobie wymarzycie, tego, byście odnaleźli swoje powołanie w życiu, szczęścia i miłości, z całego serca wam życzymy – mówił prezydent.

Prezydent Andrzej Duda aktywnie uczestniczył w spotkaniu. Chętnie rozmawiał, fotografował się z dziećmi i rozdawał autografy. Wybił również pamiątkową monetę.

Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem. Niezwykle miła atmosfera sprawiła, że dzieci w tym dniu czuły się wyróżnione i docenione. Pan Prezydent z małżonką aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, chętnie rozdawali autografy, fotografowali się i rozmawiali. Dzieci były zachwycone i szczęśliwe, że właśnie ten wyjątkowy dla nich dzień mogły spędzić inaczej, ale także w rodzinnej atmosferze, korzystając z gier i zabaw oraz wspaniałego poczęstunku przygotowanego przez znamienitych gospodarzy – mówi nam prezes stowarzyszenia Biała Pozytywka Renata Stefaniuk.

Na zakończenie imprezy wszystkie dzieci, uczestniczące w Dniu Dziecka w Pałacu Prezydenckim otrzymały od gospodarzy torby pełne prezentów.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza