13-latek z Białej zaczarował piosenką. Konkurs rozstrzygnięty

13-letni Bartek Peszuk z Białej Podlaskiej i 30-letnia Paulina Gruszecka z Aleksandrowa Łódzkiego zajęli pierwsze miejsca w konkursie 13. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty w Krakowie. Konkurs rozstrzygnięto w sobotnią noc na Rynku Głównym.

Do tegorocznej edycji konkursu Zaczarowanej Piosenki napłynęło aż 219 zgłoszeń, ale do sobotniego finału awansowało zaledwie 12 uczestników, w tym reprezentujący Białą – Bartek Peszuk. Na scenie rozstawionej na krakowskim rynku wraz z młodymi i utalentowanymi wokalistami zaśpiewały prawdziwe gwiazdy: Kasia Cerekwicka, Halina Mlynkova, Marek Piekarczyk, Anna Karwan, Andrzej Kraiński, Mateusz Ziółko. Finaliści śpiewali po dwie piosenki: jedną z repertuaru artysty, który im towarzyszył, drugą z dorobku Wojciecha Młynarskiego.

Jak Bartek trafił do konkursu? W bardzo zwyczajny sposób. – Rok temu, gdy oglądałem telewizję zobaczyłem spot reklamowy wystawiony przez fundację. Wszedłem również na ich stronę internetową i uznałem, że mogę spróbować swoich sił w konkursie – przyznaje.

Młody mieszkaniec naszego miasta zauroczył jury swoim wykonaniem piosenek: „Między słowami” (duet z K. Cerekwicką) oraz „Dziewczyny bądźcie dla nas dobre na wiosnę” z repertuaru Wojciecha Młynarskiego.

– Z panią Kasią śpiewało mi się bardzo dobrze. Cały czas nawiązywałem z nią kontakt. Ona ma cudowny głos – przyznaje Bartek.

W jury pod przewodnictwem Jana Młynarskiego zasiedli m.in.: Ewa Błaszczyk, Stanisława Celińska, Artur Barciś, Anna Maria Jopek, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Maciej Zakościelny.

Wieczór prowadzili Anna Dymna, Piotr Głowacki, Maciej Musiał, Zbigniew Zamachowski, Bronia Zamachowska.

Koncert finałowy i rozstrzygnięcie konkursu poprzedziły różnorodne atrakcje, w tym pokazy niepełnosprawnych mistrzów sportu (rugby, szermierka, wioślarstwo, kolarstwo, koszykówka, ampfutbol, kulturystyka, narciarstwo, parawioślarstwo) i mecz siatkówki (niepełnosprawni sportowcy kontra gwiazdy).

Jak przyznaje Bartek – codzienne próby były dość męczące, ale się opłaciły. A atmosfera? Cudowna! Tak samo jak i ludzie – dodaje.

 

Bartek Peszuk, który nie ukrywa, że marzy o karierze scenicznej i o tym, żeby zostać zauważonym, to podopieczny Ireneusza Parafiniuka i członek zespołu „Chwilka”, z którego „wypłynął” już nie jeden talent.

Festiwal Zaczarowanej Piosenki jest jednym z przedsięwzięć organizowanych przez Fundację Anny Dymnej 14. Ogólnopolskich Dni Integracji “Zwyciężać Mimo Wszystko”, nad którymi honorowy patronat sprawuje małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza