Puchar Europy trafił do Janowa, a jego posiadaczka do Kadry Narodowej. Sukcesów ciąg dalszy

Od 9 do 11 czerwca w hali GLOBUS w Lublinie rozgrywany był VIII. Puchar Europy Juniorów i Seniorów w taekwon-do. Rywalizowali ze sobą zawodnicy z 15 europejskich państw i 51 klubów. Na zawodach nie mogło zabraknąć silnej reprezentacji Hwa-Rang Janów Podlaski, który w ostatnim czasie może cieszyć się kolejnymi sukcesami swoich zawodników. 

Ola Sacharczuk swoje zmagania w lubelskim GLOBUSIE rozpoczęła od układów formalnych, po których uplasowała się na 9. pozycji na 31 zawodniczek, posiadających czarne pasy.

Największe nadzieje wszyscy wiązali jednak z występem janowskiej zawodniczki w konkurencji walk -50kg, w których na początku maja została Mistrzynią Polski Juniorów. Ola sprawnie przebrnęła przez eliminacje i po wygranych pojedynkach z Rosjankami  znalazła się w finale z wicemistrzynią Europy walk -46kg- Martą Krajewską z Mińska Mazowieckiego.

Pojedynek polskich zawodniczek odbył się na Gali Finałowej “Noc Wojowników”.  Nasza zawodniczka udowodniła dominację w tej kategorii nie tylko w kraju, wygrywając obie rundy z utytułowaną reprezentantką Polski i sięgając po Puchar Europy w tej konkurencji.

Warto dodać, że Ola zdobyła również 2 złote medale w drużynie czarnych pasów
z RSCT Radzyń Podlaski (układy drużynowe i walki drużynowe). Ponadto dokładnie miesiąc temu, podczas turnieju rozgrywanego w Dąbrowie Białostockiej, podopieczna trenera Dawida Smolbika  została Mistrzynią Polski Juniorów w walkach. 17-letnia uczennica klasy mundurowej janowskiego liceum pochodzi z Łomaz i jest najbardziej utytułowaną zawodniczką UKS Hwa-Rang Janów Podlaski.

Sukcesy, które stały się udziałem młodej zawodniczki są ukoronowaniem jest wspaniałego sezonu. Ciężka praca, a w rezultacie szereg zwycięstw Oli Sacharczuk zaowocowały powołaniem zawodniczki do Kadry Narodowej Juniorów na Mistrzostwa Świata w Irlandii (Dublin), które rozgrywane będą w październiku.

 

This slideshow requires JavaScript.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza