W Białej Podlaskiej już po raz 18. odbyły się „Bialskie Dni Książki Dziecięcej”

tekst: Ola Majewska  video: Zbyszek Maciejuk

 

W tym roku projekt realizowany był pod hasłem „Łączy nas książka” i nieprzypadkowo organizatorzy postanowili przetworzyć slogan PZPN. Dla miłośników piłki nożnej Barwna przygotowała masę atrakcji.

Cała akcja skierowana była do wszystkich grup wiekowych. Organizatorzy postawili na rodzinne spędzanie wolnego czasu. Z drugiej  strony chodziło o przyciągnięcie do biblioteki nie tylko stałych jej bywalców, lecz także osób, które z jednej strony być może interesują się piłką nożną, ale do biblioteki przychodzą rzadko lub wcale.

Wszystko rozpoczęło się w niedzielę 14 maja od pikniku rodzinnego i rozgrywek piłkarskich. Wśród drużyn, które rywalizowały ze sobą podczas meczów była m.in. Legia Czytelników czy Atletico z Nami Fico. Sędzią tych piłkarskich potyczek była Magdalena Konieczna – była piłkarka extraligi, a obecnie trener drużyny dziewcząt z Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej. W piłkarskich potyczkach swoje drużyny wystawiło m.in. stowarzyszenie Wspólny Świat oraz goście z Brześcia.

W sobotę (20 maja) mecze piłkarskie z prawdziwego boiska przeniesiono do wnętrza biblioteki, tam bowiem rozgrywany był turniej w FIFĘ 2017, a w międzyczasie również turniej wiedzy o piłce nożnej – wszystko przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, czyli konsoli i tabletów. Wygląda na to, że erę długopisów, podobnie jak nudy w bibliotece, mamy już za sobą.

W czasie „Bialskich Dni Książki Dziecięcej” na przybyłych do Barwnej czekało wiele inspirujących spotkań z ciekawymi ludźmi, których niejednokrotnie znamy tylko z ekranów telewizorów. 18 maja w bibliotece pojawił się Paweł Beręsewicz – autor wielu książek, z których ostatnia „Więcej niż klub” podejmuje tematykę piłkarską.  23 maja Barwną odwiedził prezenter telewizyjny i trener emisji głosu – Maciej Jabłoński, a siedem dni później mieszkańcy mogli spotkać się z komentatorem sportowym – Jackiem Kurowskim. Można było posłuchać jak „od kuchni” wygląda praca w telewizji, jak współpracuje się ze znanymi piłkarzami, co jest ważne w pracy dziennikarza. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie ze Stefanem Majewskim – byłym piłkarzem, trenerem, szefem bialskiej Szkoły Trenerów i delegatem UEFA.

Projekt „Łączy nas książka” udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt napisany został w nurcie „Partnerstwo dla książki”. W jego realizację włączyły się trzy bialskie stowarzyszenia: Biała Pozytywka, Przez Pryzmat i Wspólny Świat.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza