Kaczki „wypływały” 20 tysięcy dla dzieci z autyzmem. Czas podsumowań w klubie Rotary

Choć Rotariański Wyścig Kaczek w Białej odbył się dopiero po raz trzeci, to z roku na rok jest bardziej popularny. W tym roku kaczuszki ścigały się na Krznie w niedzielę 18 czerwca. Biorąc pod uwagę liczbę obserwatorów tych niezwykłych kaczych zmagań oraz samą ilość żółtych „uczestników” wyścigu, wiadomo było, że uda się zebrać pokaźną kwotę.

 

Rotarianie wyścig podsumowali w środę 21 czerwca w hotelu Skala. Choć wszyscy zebrani długo trzymani byli w niepewności, wreszcie prezydent klubu Rotary – Marek Łysakowski –  ogłosił – zebrano 20 tysięcy złotych! Te pieniądze w całości trafią do stowarzyszenia Wspólny Świat. To ogromne finansowe wsparcie zwłaszcza teraz, kiedy stowarzyszenie podjęło się budowy centrum pomocy dorosłym osobom z autyzmem. Będzie to placówka specjalistyczna, jakiej próżno szukać w kraju, a której celem będzie zapewnienie opieki i pomocy dorosłym już osobom z autyzmem.

– Przede wszystkim dziękuję Rotarianom za tak fantastyczną imprezę. My jako stowarzyszenie, które również organizuje różne wydarzenia, wiemy ile pracy trzeba włożyć, aby wszystko się udało. Poza tym, że wyścigowi kaczek przyświecał szczytny cel, towarzyszyła mu jeszcze wspaniała atmosfera, mnóstwo pozytywnej energii i ciepłych uśmiechów. To jest niezwykle ważne, widzieć, że ludzie doceniają to, co robi stowarzyszenie i chcą nam pomóc. Dla nas każda złotówka ma wartość nieprzeliczalną, bo jest kolejną cegiełką w tej inwestycji, jaką jest budowa centrum – mówiła Anna Chwałek – prezes stowarzyszenia Wspólny Świat.

Spotkanie w Skali było również okazją do przekazania przez Rotary Club Biała Podlaska pierwszej nagrody w wyścigu kaczek, której zwyciężczynie – Martyna i Pola Harasimiuk – nie odebrały w niedzielę. Najszybsza kaczka z numerem 1181 „wygrała” kino domowe! Ale… dziewczynki zdecydowały się przekazać nagrodę na rzecz stowarzyszenia. Takiego prezentu chyba nikt się nie spodziewał, a już na pewno nie pani prezes, która nie kryła zaskoczenia i wzruszenia jednocześnie. Jak zapewniła Anna Chwałek, nowe kino domowe z pewnością poczeka na godne miejsce w nowym już, wybudowanym centrum pomocy dorosłym osobom z autyzmem.

Czerwiec to również czas, kiedy w bialskim klubie Rotary zmieniają się władze. Po 12 miesiącach pełnienia funkcji prezydenta ustąpił Marek Łysakowski. Jego następcą została kobieta! Teraz prezydentem Rotarian jest Dorota Lewartowska.

– To dla mnie duży zaszczyt móc zostać prezydentem. Zaszczyt a jednocześnie wyzwanie. Pragnę kontynuować przedsięwzięcia, które były zapoczątkowane przez moich poprzedników: Centrum Dialogu, Wyścig Kaczek, Festiwal Nalewek. Byłabym także bardzo szczęśliwa, jako pani prezydent, gdybyśmy podjęli się nowych wyzwań i uruchomili komisję grantową, a także wymianę młodzieży. Prezydent jest taki, jakie wsparcie dostaje od swoich członków. Dlatego proszę Was o to wsparcie – mówiła nowa pani prezydent.

Lewartowska poinformowała jednocześnie, że jej zastępcą będzie Janusz Matusiak.

Dodaj komentarz

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza