„Biegiem przez Platerów” po jabłuszko. Silna reprezentacja Białej na platerowskiej imprezie

„Biegiem przez Platerów to impreza, która na stałe już wpisała się w biegowy kalendarz. W tym roku odbyła się już 8. edycja biegu „z jabłuszkiem”. Po raz kolejny impreza, która z roku na rok rośnie w siłę, okazała się sukcesem. Jak zwykle na starcie pojawili się reprezentanci Białej Podlaskiej. Jak zwykle nie zawiedli!

Dlaczego „bieg z jabłuszkiem”?

Gmina Platerów słynie z produkcji jabłek. Poprzez organizację imprezy biegowej, organizatorzy promują również spożycie tych bardzo popularnych w Polsce owoców. Podczas imprezy każdy biegacz dostaje tyle jabłek, ile zdoła zjeść. Na miejscu zaś można spróbować także innych specjałów z tych owoców, m.in.: szarlotek, cydrów czy dżemów.

Biegając, nie zapominamy też o najbardziej potrzebujących. Podczas Ósmej Podlaskiej Dychy zbierane były kilometry na chore dzieci z gminy Platerów. Za każdy przebiegnięty
kilometr, jedna złotówka przekazywana była na cele charytatywne.

Bieg uliczny „Biegiem przez Platerów” znajduje się także na trasie Grand Prix Traktu Brzeskiego, podobnie zresztą jak organizowany przez Klub Biegacza Biała Biega – Rodzinny Piknik Biegowy. To bez wątpienia zachęca wielu miłośników biegania do uczestnictwa w imprezach.

Tegoroczny Bieg przez Platerów rozgrywany był na dystansie 3333 m, 10 km, a także 4,5 dla uprawiających nordic walking. Największym zainteresowaniem cieszył się najdłuższy dystans, który zdecydowało się przebiec aż 412 zawodników. Najszybszym, reprezentującym Białą był Andrzej Majewski, z KB Biała Biega, który wybiegał czas 00:39:24. Na trzecim miejscu uplasował się zaś Przemysław Dąbrowski, absolwent bialskiej AWF i mistrz maratonu. Jego czas to 00:32:06.

W kategorii nordic walking Białą reprezentowała prawdopodobnie najsilniejsza ekipa z Piotrem Wetoszką na czele, który bez zaskoczenia wygrał tę konkurencję z czasem 00:26:28. Na trzecim miejscu znalazł się Paweł Jagieła, również reprezentujący bialski klub TKKF Krzna Biała Podlaska. Najszybszą spośród bialskich pań była Marta Mandziuk, której czas to 00:32:45. Silną reprezentację miała również międzyrzecka Fundacja „W te pędy”, której reprezentantka Katarzyna Jędruchniewicz była najszybciej chodzącą z kijkami kobietą na platerowskiej imprezie.

Z kolei na 3333 m najszybszym uczestnikiem, reprezentującym Białą był sierżant sztabowy Krzysztof Iwan z KM Policji w Białej Podlaskiej. Na metę wbiegł z wynikiem 00:14:30.

Podczas „Biegu przez Platerów” rozgrywane były również konkurencje dla najmłodszych.

Medale dla uczestników 8. Podlaskiej Dychy zaprojektował Jarosław Smuniewski.

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Dodaj komentarz

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza