Stefaniuk: Dobra zmiana działa w Białej. Boisko już otwarte

Był minister, parlamentarzyści, było i przecinanie wstęgi, i pierwszy trening na nowej murawie – to się nazywa otwarcie z pompą! Profesjonalne boisko już mamy, drużyny, które będą z niego korzystać też, to teraz czas na stadion. Władze mówią – zrobimy!

– To boisko i ten przyszły stadion jest tym, czym my tu „na dole” powinniśmy się zajmować. Mówimy o zaspokajaniu potrzeb mieszkańców, tworzeniu nowej bazy sportowej dla naszych sportowców. Przychodźcie z pomysłami, z projektami. Ministerstwo sportu stoi dla Was, dla bialczan i całego Podlasia otworem – zapewniał wiceminister sportu Jarosław Stawiarski podczas konferencji na nowym boisku.

Dotychczas w Białej nie było obiektu, na którym nasze kluby mogłyby spokojnie trenować. Od teraz ta sytuacja ma się zmienić. Jak zapowiada prezydent Dariusz Stefaniuk na nowym boisku trenować będą drużyny akademii piłkarskiej TOP 54, AZS PSW i  MKS „Podlasie” Biała Podlaska.

– Mówiłem, że to wstyd, że Biała Podlaska nie ma stadionu, podczas gdy inne miasta sięgały po te ministerialne środki i teraz dzięki temu, że mamy rząd Prawa i Sprawiedliwości, że mamy przychylność ministerstwa sportu i samego ministra Jarosława Stawiarskiego i dzięki temu, że są dobre duchy, jak pan senator Grzegorz Bierecki czy pan poseł Janusz Szewczak – udało się sięgnąć po te dotacje i po te 10 mln zł, a nie jest to łatwe. Cieszymy się, że dobra zmiana działa w Białej Podlaskiej – mówił Stefaniuk.

Nowe boisko, a raczej jego jakość została doceniona z całą pewnością przez zawodników, którzy dziś po raz pierwszy odbyli tam trening. Ale również przez FIFA. Prezydent Dariusz Stefaniuk przekazał na ręce Zbigniewa Barszcza – prezesa MKS Podlasie, poświadczający to certyfikat.

Otwarcie nowego boiska stało się również doskonałą okazją do podpisania między Dariuszem Stefaniukiem (reprezentującym miasto) a Jarosławem Stawiarskim (ministerstwo sportu) umowy na dofinansowanie budowy nowego stadionu miejskiego. Wygląda na to, że wreszcie bialska infrastruktura sportowa zaczyna zbliżać się do obecnie panujących standardów. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać teraz na spektakularne sukcesy bialskich drużyn piłkarskich. Takie obiekty zobowiązują!

Dodaj komentarz

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza