Chcieli pokazać pozytywną rolę hip hopu. Projekt “Puls Hip Hopu” w OHP

W Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy od 27.06.2017r. do 03.07.2017 trwała realizacja mobilności młodzieży z Polski, Francji i Łotwy w ramach projektu „Puls hip-hopu” programu Erasmus +.
Zakwalifikowana młodzież do projektu wzięła udział w spotkaniach zapoznawczych, przeprowadziła wstępną ewaluację, integrowała się poprzez gry i zabawy zapoznawcze. Uczestnicy mieli także okazję do zaprezentowania swych umiejętności związanych z hip-hopem a także do pierwszej spontanicznie przeprowadzonej bitwy z bialską grupą breakdance Dziki Wschód.

Aby poznać punkt widzenia i sposób postrzegania hip-hopu przez osoby nie znające tej kultury młodzież zaprezentowała przygotowane wcześniej sondy uliczne w swoich krajach. Natomiast poprzez dyskusję o kulturze hip-hopu i opracowanie najważniejszych jej zasad uczestnicy zastanawiali się nad sposobem przełamania panujących stereotypów na temat osób utożsamiających się z hip-hopem.

W kolejnych dniach uczestnicy przygotowali i zaprezentowali flash mob w Warszawie i Białej Podlaskiej, będą podążali szlakiem najciekawszych warszawskich przykładów street art’u, by samodzielnie spróbować swych sił w graffiti, zrealizują warsztaty międzykulturowe i breakdance dla przedszkolaków oraz przygotowali tekst i układ, a następnie nagrali wideoklip promujący pozytywny wizerunek hip-hopu. Na zakończenie mobilności uczestnicy przygotowali i przeprowadzili „Puls hip-hopu jam” połączony z prezentacją projektu. Wydarzenie to odbyło się na Placu Wolności w Białej Podlaskiej

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza