4 ulice w Białej Podlaskiej zmienią nazwę. Mieszkańcy nie chcą nazwy Jan Kozietulski.

 

Oddział IPN w Lublinie wskazał miastu 4 ulice, których nazwy należy zmienić do końca sierpnia zgodnie z ustawą dekomunizacyjną. Te ulice to : Małgorzaty Fornalskiej, Tadeusza Reka, Władysława Kowalskiego i Leona Kruczkowskiego. Z propozycji, które wpłynęły do urzędu, na prośbę mieszkańców ulica Małgorzaty Fornalskiej nie będzie zmieniona na zaproponowaną ulicę Jana Kozietulskiego. Mieszkańcy uważają, że jest to mało znana i związana z miastem osoba i w dodatku nazwisko jest trudne do wymowy. W najbliższym czasie komisja d/s zmiany nazw ulic i placów przedstawi Prezydentowi Miasta Biała Podlaska swoje propozycje nowych nazw ulic.

Miasto na zmianę nazw ulic w myśl ustawy dekomunizacyjnej ma czas do 2 września 2017r.

Ustawa dekomunizacyjna nie wymaga od mieszkańców zmian dokumentów, nawet jeśli nazwy ulic ulegną zmianie. Zgodnie z prawem, dokumentów będzie można używać tak długo, aż stracą ważność.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza