Land Art Festiwal. Powstaną instalacje, filmy, projekty fotograficzne i materiały dokumentalne

Tym razem nie bezpośrednio nad Bugiem ale przy drodze w Bublu Granna będą realizowane plenerowe rzeźby w ramach festiwalu Land Art. Już trzeci rok z rzędu organizatorzy, czyli Fundacja Latająca Ryba, zapraszają artystów z Polski i zagranicy na Południowe Podlasie. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Land Art jest imprezą, która od 7 lat wędruje po miejscach, które są szczególnie cenne dla Lubelszyczyzny, ale nie stanowią centrów gospodarczych czy kulturalnych. Od 2015 roku miejscem realizacji nowych projektów jest Podlaski Przełom Bugu. Hasłem tegorocznej edycji festiwalu jest Droga.

W ciągu 10 dni każdy z zaproszonych artystów formalnie i artystycznie odniesie się do tematu. Powstaną instalacje, filmy, projekty fotograficzne i materiały dokumentalne. Wszystko pozostanie w naturalnej przestrzeni po zakończeniu Festiwalu, podobnie jak prace z poprzednich dwóch edycji, które wciąż można oglądać nad Bugiem.

– Obierając na przewodni temat tegorocznej edycji festiwalu Drogę, nie ograniczamy się tylko do jej malowniczej, krajobrazowej perspektywy. Pośród domów, ścieżek, traktów Podlaskiego Przełomu Bugu, poszukujemy człowieka. Droga nie istnieje bez ludzi, ludzie – bez drogi – wyjaśniają kuratorzy i organizatorzy projektu: Barbara Luszowska i Jarosław Koziara.

W sobotę o godz. 21.00 w janowskim Zamku Biskupim odbędzie się widowisko obrzędowe Noc świętojańska. Zaprezentuje się Teatr Wiejski Czeladońka, Teatr Ognia, nie zabraknie też dobrej muzyki. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych.

Podsumowanie wydarzeń zaplanowano na sobotę 15 lipca, gdy odbędzie się tradycyyjny spacer wernisażowy. Na wieczór zaplanowano z kolei atrakcje muzyczne: koncert Eschatofonii w kościele w Bublu Granna oraz koncert zespołu Drewutnia na łące za Dworem Łukowiska.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza