Manufaktura Cieleśnica laureatem konkursu “Sposób na Sukces”

 

W Belwederze odbył się finał XVII edycji ogólnopolskiego konkursu „Sposób na sukces”, którego ideą jest promocja aktywnych postaw, dzięki którym powstają nowe miejsca pracy na obszarach wiejskich. Laureaci konkursu realizując swoje pomysły przyczyniają się do rozwoju lokalnych społeczności i są doskonałym przykładem wykorzystania unijnych funduszy i środków zewnętrznych.

W tegorocznej edycji konkursu Rada Programowa wyłoniła 16 finalistów, w tym:
1 14 laureatów w kategoriach: indywidualnej, rodzinnej, zespołowej, inicjatyw na rzecz rozwoju społeczności lokalnych.
2 dwa przedsięwzięcia uhonorowano wyróżnieniem.


Przedsięwzięcia wyłonione w XVII edycji konkursu “Sposób na Sukces” stanowią znakomity przykład efektywnego wykorzystywania środków finansowych pozyskiwanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Laureatem w kategorii indywidualnej została MANUFAKTURA CIELEŚNICA firmy BIALCON z powiatu bialskiego
Firma „Bialcon” powstała w 1992 roku. Jest to zakład produkcyjny z siedzibą w Białej Podlaskiej. W rmie pracuje 300 osób, głównie kobiety – szwaczki. Kolekcje ubrań tra ają do klientów w Polsce, Finlandii, na Litwie, w Rosji i Niemczech. W lecie 2013 roku rma poszerzyła zakres swojej działal- ności otwierając hotel w odrestaurowanym pałacu w miejscowości Cieleśnica. Pałac jest przepięknym klasycystycznym obiektem położonym na terenie 9 ha parku. W po- mieszczeniach kuchni pałacowej powstała „Manufaktura Cieleśnica”. Przedsięwzięcie inwestycyjne polegało na uruchomieniu produkcji artykułów spożywczych opartych na tradycyjnych przepisach kulinarnych. Zakupiono urządzenia specjalistyczne: m. in. taboret gazowy i maszynkę do tło- czenia oleju na zimno. Firma wytwarza 50 produktów. Są to: oleje tłoczone na zimno, syropy ze świeżych kwiatów, ziół i dzikich owoców, kon tury tradycyjne, kon tury i sosy do dań wytrawnych, mieszanki herbaciane, owocowe, przyprawy, miody. Surowce pochodzą w całości z terenów Połu- dniowego Podlasia od okolicznych rolników.
Wyroby są sprzedawane na terenie kraju w 30 sklepach i w dwóch punktach w Londy-nie. Podejmując nową działalność w Pałacu Cieleśnica zatrudniono 9 osób na umowę o pracę. Działalność manufaktury stwarza możliwość pozyskiwania dodatkowych źró- deł dochodu dla lokalnych rolników poprzez sprzedaż własnych produktów rolnych.

 

 

A tu historia Pałacu w Cieleśnicy

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza