Burze nad Polską, burze nad regionem. Strażacy w pełnej gotowości

Pełne ręce roboty mieli we wtorek bialscy strażacy. Nad całym regionem przechodziły bowiem burze z silnym wiatrem i ulewnym deszczem. Poburzowy bilans to połamane drzewa, zerwany dach, zalane piwnice i ulice, które zmieniły się w potoki. W konsekwencji kilkadziesiąt wyjazdów strażaków z Białej i okolic.

Wtorkowe burze nad Lubelszczyzną to efekt wędrówki frontu atmosferycznego, który w poniedziałek znajdował się nad zachodnią częścią kraju. Nawałnice, które wówczas przeszły chociażby przez Śląsk spowodowały m.in. zalania ulic i piwnic, a także przerwy w dostawach prądu.

Dla Białej i okolic aura okazała się nieco łagodniejsza, choć wtorkowe burze przysporzyły strażakom mnóstwo pracy, a niektórym mieszkańcom regionu sporo finansowych strat. Zalanych było wiele piwnic zarówno w domach prywatnych, jak i w blokach (Okopowa, Księcia Witolda, Sidorska). Deszcz nie oszczędził również plebanii przy kościele pod wezwaniem bł. Honorata. Tam również strażacy musieli pompować wodę.

Niektóre bialskie ulice zamieniły się niemalże w potoki. Kolejny już raz zalana był ul. Księcia Witolda, Sobieskiego czy Janowska. Ci, którzy chcieli przejechać przez łącznik od Łomaskiej do centrum handlowego SAS również zostali niemiło zaskoczeni. W tym miejscu zamiast samochodu bardziej przydałaby się łódka.

W Woskrzenicach Dużych silny wiatr zerwał część dachu z budynku mieszkalnego. Łamał też gałęzie i drzewa, które blokowały drogi. Uszkodzonych zostało również kilka aut.

Wygląda na to, że po kilku upalnych dniach, którym towarzyszyła niebezpieczna pogoda, sytuacja pogodowa nad Polską zaczyna się stabilizować i uspokajać. Teraz czeka nas lekkie ochłodzenie. Zgodnie z prognozami IMiGW temperatura w najbliższych dniach oscylować będzie w granicach 22 stopni. Dodatkowo musimy przygotować się na opady deszczu. Najprawdopodobniej od poniedziałku nad nasz kraj znów zacznie napływać bardzo ciepłe i wakacyjne powietrze

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza