Święto Policji w Komendzie Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej

24 lipca 1919 roku powołano Policję Państwową, która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. Upamiętnieniem tego wydarzenia jest obchodzone co roku Święto Policji. Wczoraj w sali konferencyjnej budynku Starostwa, swoje święto obchodzili bialscy policjanci. Uroczystość swoją obecnością szczycili m.in. Komendant Wojewódzki Policji insp. Paweł Dobrodziej, samorządowcy oraz przedstawiciele służb i instytucji współpracujących w zakresie bezpieczeństwa. Akty mianowania na wyższe stopnie służbowe odebrało łącznie 101 policjantów.

Święto Policji, to data szczególna dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników policji. Jest to również czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań zarówno dla samych policjantów jak też pracowników Policji. Uroczystości związane z obchodami Święta Policji zainaugurowała  msza święta odprawiona w niedzielę w intencji funkcjonariuszy w kościele pw. św. Michała Archanioła, którą celebrował  ks. Kanonik Henryk Jakubowicz, Proboszcz Parafii oraz kapelan KMP w Białej Podlaskiej.

Wczorajsze uroczystości rozpoczęły się o godz. 14.00 w sali konferencyjnej budynku Starostwa w Białej Podlaskiej. Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej, mł. insp. Grzegorz Pietrusik, przywitał zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Paweł Dobrodziej, Poseł na Sejm RP Adam Abramowicz, samorządowcy z Wicewojewodą Lubelskim Robertem Gmitruczukiem na czele, w tym Starosta Bialski Mariusz Filipiuk oraz Prezydent Miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk, Prezes Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej Jerzy Daniluk, Prokurator Rejonowy w Białej Podlaskiej Edyta Winiarek oraz przedstawiciele duchowieństwa, a także instytucji i służb współdziałających z Policją. Pan Komendant  podziękował za rok dobrej służby, dzięki której bialska jednostka jest pozytywnie postrzegana przez mieszkańców, a miasto i powiat uważane są za miejsca bezpieczne. Gratulował również wszystkim wyróżnionym i nominowanym policjantom życząc dalszej wytrwałości. Dziękował również instytucjom oraz służbom z którymi na co dzień współpracuje bialska jednostka.

Podczas uroczystości wręczone zostały nominacje na wyższe stopnie policyjne. Łącznie awansowanych zostało 101 policjantów. Czterech w korpusie oficerów starszych, 4 funkcjonariuszy otrzymało awans w korpusie oficerów młodszych, 44 policjantów otrzymało awans w korpusie aspirantów- z czego dwóch policjantów nagrodzonych zostało  przedterminowym awansem, 38 funkcjonariuszy w korpusie podoficerów oraz 11 policjantów w korpusie szeregowych. Warto tu podkreślić, że Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej Grzegorz Pietrusik otrzymał awans na stopień młodszego inspektora policji. Akt mianowania na wyższy stopień policyjny Pan Komendant otrzymał w dniu 14 lipca w Parczewie podczas obchodów Wojewódzkiego Święta Policji. W trakcie uroczystości Policjanci otrzymali również odznaczenia. Dziewięciu funkcjonariuszy otrzymało Brązową Odznakę Zasłużony Policjant. Dodatkowo podczas wojewódzkich obchodów święta podinsp. Marek Lubański otrzymał srebrną odznakę zasłużony policjant.

Poza mianowaniem funkcjonariuszy na wyższe stopnie służbowe Komendant Wojewódzki Policji przyznał trzydziestu funkcjonariuszom nagrody za ponadprzeciętne zaangażowanie, własną inicjatywę w służbie oraz wzorowe wykonywanie zadań służbowych.

W trakcie trwania uroczystości list gratulacyjny otrzymał mł. asp. Radosław Sacewicz- dzielnicowy, Komisariatu Policji w Terespolu, który zwyciężył w organizowanym plebiscycie na „Najbardziej Rozpoznawalnego Dzielnicowego Powiatu Bialskiego” Wyróżnieni zostali także dzielnicowi, którzy okazali się „najbardziej rozpoznawalni” na terenie działania Komendy Miejskiej jak też poszczególnych komisariatów. Upominki ufundowane przez bialską komendę otrzymali również wylosowani mieszkańcy powiatu, którzy wzięli udział w głosowaniu.

Po tym nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów, dla najlepszych drużyn, w zorganizowanych Zawodach Strzeleckich o Puchar Komendanta Miejskiego. Spotkanie było okazją do nagrodzenia statuetkami i pucharami zwycięzców Turnieju Strzeleckiego, towarzyszącego co roku bialskim obchodom Święta Policji. W tym roku nagrody ufundował  Starosta Bialski Mariusz Filipiuk,  Prezydent Miasta Dariusz Stefaniuk, którzy objęli nad imprezą honorowy patronat oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Po  wręczonych awansach głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Paweł Dobrodziej pogratulował awansów i nagród podkreślając jednocześnie wagę współpracy Policji z władzą samorządową, prokuraturą oraz działającymi na terenie powiatu służbami i instytucjami.

Na zakończenie uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, składając na ręce komendanta bialskiej jednostki gratulacje wszystkim policjantom, policjantkom i pracownikom Policji. Województwo lubelskie i powiat bialski oceniono jako miejsca bezpieczne, gdzie funkcjonariusze bardzo dobrze wywiązują się ze swoich obowiązków. Wszyscy prelegenci gratulowali awansowanym i wyróżnionych Policjantom, życząc im bezpiecznej i skutecznej służby.

 

Imienna lista osób awansowanych podczas tegorocznych obchodów Święta Policji.

 

w korpusie oficerów młodszych- 1osoba

w korpusie aspirantów-18 osób

w korpusie podoficerów- 2 osoby

Młodszy inspektor

podinsp. Grzegorz Pietrusik

Podinspektor

nadkom. Gulińska Marzanna

Komisarz

podkom. Kononiuk Mariusz

Aspirant Sztabowy

st. asp. Kisiel Grzegorz

st. asp. Klimiuk Andrzej

st. asp. Oleszczuk Zbigniew

Starszy aspirant

mł. asp. Hawryluk Adam

mł. asp. Romaniuk Beata

mł. asp. Sandomierski Krzysztof

mł. asp. Tur Michał

Młodszy aspirant

sierż. szt. Zasadzki Daniel

sierż. szt. Jaworowska Sylwia

Sierżant sztabowy

st. sierż. Izdebski Dariusz

st. sierż. Kuliczanka Zbigniew

st. sierż. Łukomska Iwona

st. sierż. Markowski – Sidoruk Kamil

st. sierż. Pietrosiuk Elwira

st. sierż. Ślusarz Monika

st. sierż. Struk Tomasz

Starszy sierżant

sierż. Bazylczuk Tomasz

sierż. Kozakiewicz Marcin

sierż. Prokopiuk Mariusz

sierż. Sępkowski Rafał

sierż. Tyszewski Marek

sierż. Wójcik Mariusz

Sierżant

st. post. Koczkodaj Dariusz

st. post. Szuryga Grzegorz

st. post. Lempaszek Monika

Starszy posterunkowy

post. Targoński Łukasz

post. Jakuszko Tomasz

post. Raczuk Karol

KP Terespol

Młodszy inspektor

podinsp. Cybulski Robert

Nadkomisarz

kom. Głuszczuk Marian

Aspirant sztabowy

st. asp. Guz Jarosław

st. asp. Komorniczak Marian

st. asp. Litwiniuk Stanisław

st. asp. Zielnik Adam

Młodszy aspirant

sierż. szt. Nowicki Paweł

Sierżant sztabowy

st. sierż.  Czernik Piotr

Starszy sierżant

sierż. Bednarczyk Krzysztof

sierż. Gawryluk Hubert

sierż. Zieliński Adam

Starszy sierżant

sierż. Bednarczyk Krzysztof

sierż. Gawryluk Hubert

sierż. Zieliński Adam

Sierżant

st. post. Moździerz Paweł

st. post. Pawluk Krzysztof

st. post. Janiszewska Justyna

Starszy posterunkowy

post. Nieścioruk Radosław

post. Wołosiewicz Joanna

post. Gierko Dominika

post. Adamiuk Rafał

KP Międzyrzec Podlaski

Aspirant sztabowy

st. asp. Jóźwik Andrzej

Młodszy aspirant

sierż. szt. Pleskaczuk Anna

sierż. szt. Szczepaniuk Marek

sierż. szt. Sadowski Szymon

Sierżant sztabowy

st. sierż. Łaziuk Iwona

st. sierż. Majszak Tobiasz

st. sierż. Mroczek Sławomir

st. sierż. Palec Marcin

st. sierż. Strychalski Adam

Starszy sierżant

sierż. Szcześniak Cezary

sierż. Walo Radosław

sierż. Zdunek Kamil

Sierżant

st. post. Kułak Marcin

st. post. Milewski Michał

Starszy posterunkowy

post. Łobacz Marek

post. Małoszuk Dawid

KP Janów Podlaski

Komisarz
 podkom. Rytel Marcin

Aspirant Sztabowy

st. asp. Melaniuk Robert

 Aspirant

mł. asp. Okseniuk Michał

mł. asp. Wiszniewski Wojciech

Starszy sierżant

sierż. Tymicki Norbert

Starszy posterunkowy

post. Oleszkiewicz Paweł

post. Hołownia Malwina

post. Januszewicz Łukasz

KP Wisznice

Podinspektor

nadkom. Makaruk Hubert

Aspirant sztabowy

st. asp. Kosowski Janusz

Starszy aspirant

asp. Jańczuk Mirosław

Aspirant

mł. asp. Ruszyński Adrian

Młodszy Aspirant

sierż. szt. Micyk Robert

Sierżant sztabowy

Iwaniuk Dominik

Starszy sierżant

sierż. Sozoniuk Adrian

Starszy posterunkowy

post. Pleskaczuk Tomasz

Dodaj komentarz

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza