Z okazji 200-setnej rocznicy stadniny koni w Janowie Podlaskim specjalna seria znaczków.

Pod koniec lipca Poczta Polska wprowadziła do obiegu okolicznościową serię z okazji 200-setnej rocznicy stadniny koni w Janowie Podlaskim. Wyjątkowe znaczki z najpiękniejszymi polskimi arabami to gratka dla kolekcjonerów, ale też okazja, by o historii janowskiej stajni dowiedzieć się więcej.

Z okazji okrągłego jubileuszu janowskiej stadniny, Poczta Polska wyemitowała dziewięć znaczków. Projektant Karol Tabaka przedstawił na nich wizerunki koni czystej krwi arabskiej. Na datowniku widać jubileuszowe logo stadniny.

Jeden znaczek kosztuje 2,6 zł; można też kupić cały blok – zarówno w wyznaczonych placówkach pocztowych, jak i w sklepie internetowym.

Seria powinna zainteresować  zwłaszcza tych pasjonatów, którzy zbierają znaczki polskie i tematyczne. Konie pojawiły się na znaczkach w ostatnich kilkudziesięciu latach co najwyżej kilka razy.

Znaczki i inne atrakcje Poczty Polskiej będą też obecne podczas sierpniowego Narodowego Pokazu Koni Arabskich i aukcji Pride of Poland.

Stadnina Koni w Janowie Podlaskim powstała w grudniu 1817 roku i jest najstarszą państwową stadniną w Polsce.

 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza