W Międzyrzecu Podlaskim otwarto nowy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

W Międzyrzecu Podlaskim otwarto nowy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Na początek – dla kilkunastu pacjentów. Osób starszych, które wymagają specjalistycznej opieki, nie brakuje na Podlasiu, dlatego starostwo zapowiada, że takich placówek z czasem pojawi się więcej.

Dla pacjentów przewidziano 15 miejsc, ale dyrekcja szpitala podkreśla, że jest to dopiero początek i wraz z upływem czasu łóżek będzie więcej.

Nowy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy to konieczność. Region odczuwa coraz większe kłopoty, z powodu starzenia się społeczeństwa. W wielu przypadkach, starsi pacjenci nie mogą liczyć na profesjonalną opiekę w miejscu zamieszkania. Teraz znajdą ją przy ul. Wiejskiej.

Pobyt pacjentów w 70 proc. będzie finansowany ze świadczeń, które otrzymuje pacjent – renty lub emerytury. Resztę wydatków pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza