Multiprzemyt w Sławatyczach

This slideshow requires JavaScript.

Przemyt blisko 4,5 tys. paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na przejściu granicznym w Sławatyczach. Papierosy były przemycane w butlach na sprężony gaz ziemny (CNG).

Jako pierwszy wpadł 23-letni mieszkaniec Brześcia, który na przejściu granicznym pojawił się około godziny 19. Mężczyzna poruszał się fiatem multipla przystosowanym do napędu na sprężony gaz ziemny. Samochód wyposażony był w charakterystyczne podłużne butle zawieszone pod podwoziem. Na ten widok mundurowym zapaliła się przysłowiowa czerwona lampka, gdyż już wcześniej w tego rodzaju butlach były znajdowane papierosy. Kontrola przeprowadzona w specjalnie przeznaczonym do tego budynku wykazała, że podejrzenia funkcjonariuszy były słuszne. W butlach na gaz celnicy znaleźli 1820 paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej blisko 25 tys. zł. 23-latek usłyszał zarzut przemytu, ale odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu bardzo wysoka grzywna i przepadek pojazdu.

Kilka godzin później na tym samym przejściu granicznym funkcjonariusze przyłapali na przemycie papierosów 29-latka, również mieszkańca Brześcia. Schemat przemytu się powtórzył. Mężczyzna, podobnie jak jego krajan, podróżował do Polski fiatem multipla, przystosowanym do napędu na sprężony gaz ziemny. W czterech butlach zawieszonych pod podwoziem samochodu funkcjonariusze komórki realizacyjnej Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej znaleźli 2625 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości rynkowej 40 tys. zł. Mężczyzna usłyszał zarzut przemytu. Funkcjonariusze zajęli nielegalny towar i przystosowany do przemytu samochód.

Obydwie sprawy prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

Rzecznik prasowy

Marta Szpakowska

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza