Piękne, dumne, łagodne, wyparte przez technologię. Konie zimnokrwiste.

Kiedyś były nieodzowne w każdym gospodarstwie rolnym. Rozwój technologii jednak wyparł konie zimnokrwiste, na rzecz koni mechanicznych. Hodowcy próbują przywrócić zanikającą rasę. Zorganizowali wojewódzką wystawę koni zimnokrwistych w Tucznej.

Teraz konie zimnokrwiste wykorzystuje się w celach rekreacyjnych, zdrowotnych i turystycznych. Hodowcy podkreślają, że wielkich pieniędzy z tego nie ma. To raczej hobby, pasja i miłość do zwierząt.

Niestety, eksperci przyznają, że pogłowie konia zimnokrwistego z roku na rok spada. Stąd potrzeba takich pokazów i wystaw, by przekonać niezdecydowanych hodowców. Są też argumenty finansowe, w postaci państwowego dofinansowania.

Najwięcej hodowców konia zimnokrwistego w woj. lubelskim pochodzi z okolic Białej Podlaskiej i Radzynia Podlaskiego. Hodowle powoli rozwijają się też w okolicach Krasnegostawu.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza