Kobieta oferowała leki na jednym z portali internetowych. To był „nielegalny towar”

Za wprowadzenie do obrotu leków, nie posiadając na to pozwolenia odpowie 39-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej. Kobieta oferowała „nielegalny towar” na jednym z portali internetowych. Wczoraj kobieta usłyszała zarzut i przyznała się do winy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Bialski Funkcjonariusz z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu na podstawie informacji operacyjnych ustalił, że mieszkanka miasta, wprowadzać może do obrotu leki, nie mając na to pozwolenia. Sprawą zajęli się policjanci dwóch wydziałów bialskiej komendy:  Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu jak też Wydziału zajmującego się zwalczaniem Przestępczości Gospodarczej. Policjanci ustalili, że 39-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej, oferuje tabletki na jednym z portali internetowych. Proceder trwał od początku sierpnia tego roku.W trakcie prowadzonych czynności przeszukali również miejsce zamieszkania kobiety. Tam zabezpieczyli 35 opakowań oferowanych, leków przeciwpsychotycznych, które dostępne są jedynie na receptę. 

Kobieta zatrzymana została do wyjaśnienia. Wczoraj usłyszała zarzut i przyznała się do winy. Dobrowolnie również poddała się karze. Zgodnie z prawem farmaceutycznym przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

Barbara Salczyńska-Pyrchla

rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza