Uśmiechy na twarzach niepełnosprawnych sportowców w Roskoszy.

W czwartek 7 września, w Roskoszy koło Białej Podlaskiej, 360 osób niepełnosprawnych z województwa mazowieckiego i lubelskiego spotkało się, by poprzez sport integrować się i pokonywać swoje ograniczenia. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: J.E. Biskup ks. Kazimierz Gurda, Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej ks. Marek Bieńkowski, Prezydent Miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk oraz Starosta Bialski Mariusz Filipiuk.
– „Sprawni Poprzez Sport” jest imprezą cykliczną, podczas której promujemy sport wśród niepełnosprawnych, ale tak naprawdę podstawowym celem jest integracja osób niepełnosprawnych – mówi Anna Utka, kierownik Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowego Domu Samopomocy, a zarazem organizator festynu. Wśród atrakcji, zorganizowanych na terenie Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy, znalazły się m.in. pokazy ratownictwa medycznego, konkursy wiedzy o ruchu drogowym, cykl konkurencji przygotowanych przez Centrum Wolontariatu CDS oraz pokaz sztuk walki. – Zostaliśmy zaproszeni na zrobienie krótkiego pokazu sportowego i nasz trener bez zastanowienia się zgodził. MMA to połączenie wszystkich dyscyplin wywodzących się ze sportu, ze sztuki walki. MMA to sport stosunkowo bezpieczny. Podczas prezentacji dostaliśmy dużo braw, widać było, że sprawiło to sporo radości – dzieli się Katarzyna Biegajło, zawodniczka Klubu „Dziki Wschód” z Białej Podlaskiej. Na imprezę przyjechali niepełnosprawni z 17 placówek – Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domów Pomocy Społecznej i Środowiskowych Domów Samopomocy. – Przyjeżdżam tutaj od lat. Podoba mi się okolica i integracja między jednostkami. Jest tutaj dobra zabawa, człowiek może się z domu wyrwać. Dzięki aktywności czujemy się lepiej i fizycznie, i psychicznie – Magdalena Jankiewicz, podopieczna Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy z Radzynia Podlaskiego.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza