Kolejny przepis z cyklu “Gotuj z Moniką” . Dzisiaj ciasto “leśny mech”

Ciasto leśny mech

Może śmiesznie brzmi, ale rzeczywiście to ciasto wygląda jak leśny mech. Popatrzcie na zdjęcie. Wygląda ? Wygląda. No to do roboty.

Potrzebujemy składniki na ciasto :

– 1 szklankę mąki pszennej

– 200 g świeżego umytego szpinaku

– 3 jajka

– pół szklanki cukru

– pół szklanki oleju

– 1 łyżeczka proszku do pieczenia

– pół łyżeczki sody

 

Całe jajka , szpinak oraz olej zmiksujemy na gładki krem przy pomocy blendera. Mąkę , cukier, proszek i sodę wymieszamy w misce, potem dodamy do masy szpinakowej. Całość dokładnie wymieszamy łyżką.

Dno tortownicy wykładamy papierem do pieczenia. Formę od środka wysmarujmy olejem. Ciasto wlewamy do tortownicy i pieczemy przez 40 minut w 180 stopniach. Po upieczeniu nie wyjmujmy ciasta z piekarnika. Potrzymajmy je jeszcze 10 minut przy uchylonych drzwiczkach. Po tym czasie ciasto wyjmujemy. Czekamy aż ostygnie. Ostrym nożem odcinamy wystający fragment ciasta. Taką „ górkę „ Będzie nam potrzebna do posypania ciasta.

Potrzebujemy też składników na krem :

– 150 g śmietanki 30 %

– 1 łyżka cukru pudru

– 1 śnieżka

– owoce granatu

Śmietankę, cukier i śnieżkę ubijamy mikserem na bardzo gęsty krem.   Wykładamy go na ciasto.. Posypujemy pokruszoną  „ górką „ ciasta , która nam została po upieczeniu. Dekorujemy wierzch owocami granatu.

Smacznego !

Dodaj komentarz

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza