Praktyczna lekcja bezpieczeństwa. Jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych.

Przed weekendem policjanci bialskiej komendy odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 5. Mundurowi przekazali najmłodszym wiedzę na temat bezpiecznych zachowań w szkole, domu i na drodze. Była też część praktyczna podczas której dzieci pod opieką opiekunów i funkcjonariuszy uczyły się bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych. Otrzymały również kamizelki odblaskowe ufundowane przez PSP Mrówka w Białej Podlaskiej.

Policjanci Wydziału Prewencji oraz Ruchu Drogowego bialskiej komendy odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 uczniów klas pierwszych. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii “Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok” organizowanej pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wszystkie dzieci wysłuchały pogadanki na temat zasad bezpieczeństwa w domu oraz szkole. Nie zabrakło informacji na temat zasad bezpiecznego poruszania po drodze. Uczniowie wiedzą już jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych oraz jak ważne jest posiadanie odblasków. Policjanci uświadomili najmłodszym, z jakimi zagrożeniami wiąże się nie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Po tym odbyła się część praktyczna spotkania. Dzieci pod czujnym okiem funkcjonariuszy i opiekunów  na ul. Sidorskiej, w rejonie przejścia dla pieszych, uczyły się jak bezpiecznie z niego  korzystać. Na najmłodszych czekała jeszcze jedna atrakcja. Maskotka z PSP Mrówka z Białej Podlaskiej, a także kamizelki odblaskowe i słodycze ufundowane dla każdego z uczniów przez tę  firmę.

W trakcie spotkania pierwszaki mogły obejrzeć również sprzęt będący na wyposażeniu Policji. Każde dziecko, chciało również usiąść za kierownicą radiowozu i obejrzeć inne policyjne gadżety. Spotkanie na długo pozostanie w pamięci najmłodszych.

This slideshow requires JavaScript.

Barbara Salczyńska-Pyrchla

rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza