Biała upamiętniła fabrykę samolotów. Oficjalnie zaprezentowano mural przy ul. Narutowicza

Od teraz można podziwiać w pełnej krasie artystyczną pamiątkę po Podlaskiej Wytwórni Samolotów. Mural powstawał przez kilka tygodni na kamienicy “pod wieszczami”. Dodatkową atrakcją sobotniego wydarzenia była kolejna edycja nightskateingu, do której wyjątkowo przyłączyli się także motocykliści. 

– Jest to wyjątkowa chwila dla naszego miasta, bo przy okazji święta patrona staramy się podkreślić, jak ważna jest dla nas historia Białej Podlaskiej. Chcemy w ten sposób uczyć młode pokolenie, jak dbać o dorobek naszych przodków – mówił podczas uroczystości prezydent Dariusz Stefaniuk.

Symboliczne odsłonięcie muralu było wyjątkową okazją do spotkania i rozmowy z autorką dzieła Karoliną Zielińską – bialczanką mieszkającą w Łodzi, która wygrała konkurs na mural historyczny w Białej Podlaskiej. Autorka kierując kilka słów do mieszkańców przypomniała, że warto walczyć o swoje marzenia i pokonywać trudności.

Wydarzenie uświetnił wyjątkowy występ. Dla wszystkich uczestników zaprezentował się chór Echo Podlasia, świętujący w tym roku 90-lecie istnienia. Zespół został pierwotnie założony właśnie przy Podlaskiej Wytwórni Samolotów, a obecnie jego dyrygentem jest Waldemar Mazur. Dwa utwory z okresu 20-lecia międzywojennego wykonała ponadto Kinga Linkiewicz ze Studia Wokalnego Brevis.

Część artystyczna nie była końcem atrakcji, bo tego wieczora odbyła się również kolejna edycja nightskateingu, czyli nocnej jazdy na rolkach po ulicach miasta. Tym razem wyjątkowo oprócz rollkarzy, do wspólnej parady na odcinku 10 km zaproszono również motocyklistów, którzy jako pierwsi pokonali całą trasę.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza