Wyróżniono honorowych obywateli i zasłużonych dla miasta Biała Podlaska

 

Podczas uroczystej sesji rady miasta z okazji Dni Patrona św. Michała Archanioła, tradycyjnie wyróżniono honorowych obywateli i zasłużonych dla miasta. Laury przypadły braciom Radziwiłłom: Konstantemu i Maciejowi oraz Jarosławowi Michalukowi.

– Te wyróżnienie to wielkie zobowiązanie. Obiecuję wracać tutaj i troszczyć się o te miasto ze wspaniałą historią – mówił minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, wyraźnie wzruszony przyznaniem tutułu Honorowy Obywatel Miasta Biała Podlasaka.

Jego słowom wtórował brat Maciej Radziwiłł, który odwdzieczył się przekazaniem bialskiemu muzeum trzech rycin z podobiznami swoich przodków: Mikołaja Rudego, Mikołaja Czarnego i Mikołaja Sierotki.

 

Tytuł Zasłużony dla miasta Biała Podlaska otrzymał Jarosław Michaluk – muzyk i organizator wielkich przesięwzięć artystycznych, z których najważniejsze to Podlasie Jazz Festival oraz Biała Blues Festival. W tym roku razem z zespołem Jazz Trio artysta świętuje 30-lecie działalności artystycznej.

 

Przed uroczystą sesją minister zdrowia wziął udział w konferencji w bialskim szpitalu, gdzie mówił o rządowych planach reform w służbie zdrowia. W towarzystwie prezydenta Dariusza Stefaniuka uczestniczył również w mszy św. z okazji święta patrona oraz zwiedzał odnawianą kaplicę w najstarszym z bialskich kościołów, ufundowanym przez Radziwiłłów – parafii św. Anny.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza