Derby na remis. Od początku spotkania piłkarze Podlasia byli stroną przeważającą.

W okręgu bialskim przez ostatnie kilka dni nie mówiło się o niczym innym niż o sobotnich derbach południowego Podlasia. Ekipa Miłosza Storto podejmowała w bardzo prestiżowym meczu Orlęta Radzyń Podlaski i po dobrym w swoim wykonaniu pojedynku podniosła z boiska tylko punkt. Od początku spotkania piłkarze Podlasia byli stroną przeważającą. Często w dobrych sytuacjach znajdował się Maciej Wojczuk, dwukrotnie jednak przechytrzył go Krzysztof Stężała. W 6. minucie minimalnie pomylił się Paweł Komar. Orlęta odgryzły się pod koniec pierwszego kwadransa, jednak próba Pawła Myśliwieckiego była zdecydowanie za słaba. Na boisku przy Artyleryjskiej czuć było derbowy klimat. Z niego szybko „wypisał się” Kamil Pajnowski, który z kontuzją opuścił boisko. Właśnie tej zmiany po meczu bardzo żałował Miłosz Storto. „Pajna” był odpowiedzialny za krycie Adriana Zarzeckiego, a to właśnie „Dżunior” z bliska dał gościom prowadzenie. Rzut rożny wykonywał Witalij Melnyczuk. Żal bialczan był spotęgowany faktem, że chwilę wcześniej w idealnej sytuacji Wojczuk przegrał drugi tego dnia pojedynek ze Stężałą. W drugiej połowie niedawny beniaminek III ligi nadal naciskał. W 52. minucie raz jeszcze próbował „Wojo”, jednak tym razem został zablokowany. Chwilę później dał o sobie znać Kamil Dmowski, który płaskim strzałem sprawił Stężale spore problemy. W środkowym okresie drugiej połowy Paweł Komar i jego koledzy dopięli swego. Skrzydłem popędził Jarosław Kosieradzki, jego wrzutka minęła obrońców i z bliska wykończył ją dobrze dysponowany Karol Buzun. W ostatnich minutach obie ekipy pokazywały chęć zwycięstwa, jednak żadnej z nich nie udało się zdobyć bramki. 28 października o 14:00 bialczanie zagrają w Świdniku z Avią. O tej samej porze Zmorzyński i spółka podejmą Resovię.

 

Podlasie Biała Podlaska – Orlęta Radzyń Podlaski 1:1 (0:1) Bramki: Karol Buzun 67′ – Adrian Zarzecki 33′ Podlasie: Gugeszaszwili – Radziszewski, Konaszewski, Łakomy, Pajnowski (29′ Kruczyk), Buzun (86′ Syryjczyk), Dmowski (79′ Andrzejuk), Nieścieruk (68′ Leśniak), Kosieradzki (90′ Skrodziuk), Komar, Wojczuk. Orlęta: Stężała – Kiczuk, Stolarczyk, Zarzecki, Szymala, Ciborowski, Kot (62′ Korolczuk), Melnyczuk, Zmorzyński, Kalita (70′ Zawierucha), Myśliwiecki (77′ Rycaj). Żółte kartki: Kamil Dmowski, Karol Buzun, Damian Leśniak, Mateusz Łakomy, Tomasz Nieścieruk – Bartosz Ciborowski, Patryk Szymala, Arkadiusz Kot Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin).

 

 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza