tymoszynska-reklama

Derby na remis. Od początku spotkania piłkarze Podlasia byli stroną przeważającą.

W okręgu bialskim przez ostatnie kilka dni nie mówiło się o niczym innym niż o sobotnich derbach południowego Podlasia. Ekipa Miłosza Storto podejmowała w bardzo prestiżowym meczu Orlęta Radzyń Podlaski i po dobrym w swoim wykonaniu pojedynku podniosła z boiska tylko punkt. Od początku spotkania piłkarze Podlasia byli stroną przeważającą. Często w dobrych sytuacjach znajdował się Maciej Wojczuk, dwukrotnie jednak przechytrzył go Krzysztof Stężała. W 6. minucie minimalnie pomylił się Paweł Komar. Orlęta odgryzły się pod koniec pierwszego kwadransa, jednak próba Pawła Myśliwieckiego była zdecydowanie za słaba. Na boisku przy Artyleryjskiej czuć było derbowy klimat. Z niego szybko „wypisał się” Kamil Pajnowski, który z kontuzją opuścił boisko. Właśnie tej zmiany po meczu bardzo żałował Miłosz Storto. „Pajna” był odpowiedzialny za krycie Adriana Zarzeckiego, a to właśnie „Dżunior” z bliska dał gościom prowadzenie. Rzut rożny wykonywał Witalij Melnyczuk. Żal bialczan był spotęgowany faktem, że chwilę wcześniej w idealnej sytuacji Wojczuk przegrał drugi tego dnia pojedynek ze Stężałą. W drugiej połowie niedawny beniaminek III ligi nadal naciskał. W 52. minucie raz jeszcze próbował „Wojo”, jednak tym razem został zablokowany. Chwilę później dał o sobie znać Kamil Dmowski, który płaskim strzałem sprawił Stężale spore problemy. W środkowym okresie drugiej połowy Paweł Komar i jego koledzy dopięli swego. Skrzydłem popędził Jarosław Kosieradzki, jego wrzutka minęła obrońców i z bliska wykończył ją dobrze dysponowany Karol Buzun. W ostatnich minutach obie ekipy pokazywały chęć zwycięstwa, jednak żadnej z nich nie udało się zdobyć bramki. 28 października o 14:00 bialczanie zagrają w Świdniku z Avią. O tej samej porze Zmorzyński i spółka podejmą Resovię.

Podlasie Biała Podlaska – Orlęta Radzyń Podlaski 1:1 (0:1) Bramki: Karol Buzun 67′ – Adrian Zarzecki 33′ Podlasie: Gugeszaszwili – Radziszewski, Konaszewski, Łakomy, Pajnowski (29′ Kruczyk), Buzun (86′ Syryjczyk), Dmowski (79′ Andrzejuk), Nieścieruk (68′ Leśniak), Kosieradzki (90′ Skrodziuk), Komar, Wojczuk. Orlęta: Stężała – Kiczuk, Stolarczyk, Zarzecki, Szymala, Ciborowski, Kot (62′ Korolczuk), Melnyczuk, Zmorzyński, Kalita (70′ Zawierucha), Myśliwiecki (77′ Rycaj). Żółte kartki: Kamil Dmowski, Karol Buzun, Damian Leśniak, Mateusz Łakomy, Tomasz Nieścieruk – Bartosz Ciborowski, Patryk Szymala, Arkadiusz Kot Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin).