Ten rok jest wyjątkowym dla Jarosława Michaluka i bialskiego Jazz Trio

Ten rok jest wyjątkowym dla Jarosława Michaluka, lidera bialskiego Jazz Trio, tudzież pomysłodawcy i organizatora dwóch znaczących imprez: festiwali bluesa i jazzu.

30- letnia aktywność artystyczna i popularyzatorska zaowocowała licznymi nagrodami. Dość wspomnieć Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej, Wawrzyn Podlasia i Ambasadora Wschodu. We wrześniu Jarosław uhonorowany został tytułem Zasłużonego dla miasta Biała Podlaska, natomiast w październiku kierowane przez niego Jazz Trio odebrało Bialską Nagrodę Kultury, zaś on sam, (jako pierwszy muzyk w regionie) medal Zasłużony dla Kultury Polskiej – Gloria Artis. Wręczenie medalu przez prezydenta Białej Podlaskiej Dariusza Stefaniuka zbiegło się z koncertem jubileuszowym Jazz Tria w auli AWF. – To wyjątkowy dzień w moim życiu. Cieszę się, że zaangażowanie, z jakim propaguję jazz i bluesa znalazło uznanie ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Dziękuję życzliwym mi osobom, najbliższej rodzinie i przyjaciołom, którzy mnie wspierali i motywowali. Kłaniam się nisko bialskiej publiczności, bez której to wszystko nie byłoby możliwe. Zapraszam na kolejne koncerty i wydarzenia muzyczne – mówił wzruszony laureat.

Koncert stanowił kwintesencję dorobku zespołu, a oprócz jubilatów zagrali w nim fantastyczni goście: wibrafonista Karol Szymanowski, skrzypek Maciej Strzelczyk, saksofoniści Andrzej Antolak i Jan Ptaszyn Wróblewski, wokalistka Ewa Uryga i Zespół Pieśni i Tańca „Podlasie” w suicie podlaskiej zaaranżowanej na jazzowo przez Jarosława Michaluka. Było czego posłuchać i na co popatrzeć. Trzydniowe święto jazu przyniosło ekscytujące momenty. Mnie szczególnie zauroczył recital dawno niesłyszanej w Białej Podlaskiej Hanny Banaszak. Artystka cieniuje nastroje i wprost czaruje głosem, czego dała choćby wyraz w balladzie Krzysztofa Komedy z filmu „Rosemary Baby” czy wokalnej wersji „Dzieci Sancheza” Chucka Mangione. Trudno dziwić się reakcjom publiczności, która na stojąco wyraziła podziw dla talentu poznańskiej artystki. Paletę fantastycznych dźwięków zaprezentowało trio Włodka Pawlika. Mistrz fortepianu dał upust fantazji i dowiódł, że kapituła amerykańskiej nagrody Grammy podjęła trafną decyzję. Tegoroczny Podlasie Jazz Festival odbył się po raz 16. i zgromadził (jak zwykle) liczną rzeszę słuchaczy. Powodzenie cyklicznej imprezy dowodzi, że w sztuce liczy się konsekwencja i pasja, a tych Jarosławowi Michalukowi nie brakuje. Wszak to dzięki niemu w Białej Podlaskiej koncertują regularnie gwiazdy światowego formatu, a miasto zaistniało na muzycznej mapie kraju. Znając jego zapał organizatorski można być pewnym niejednej muzycznej niespodzianki.

tekst: Istvan Grabowski

video: Zbyszek M.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza