Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej i Szpital Landspitali w Reykjaviku podjęły współpracę.

 

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej i Szpital Landspitali w Reykjaviku podjęły się współpracy na poziomie Funduszu Współpracy Dwustronnej w ramach Projektu pn. „Rozwój współpracy jednostek ochrony zdrowia na rzecz wypracowania skutecznych metod i form opieki nad kobietą i dzieckiem”.

W ramach realizacji projektu, w dn. 25-26 października w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej gości delegacja z Islandii – przedstawiciele Szpitala w Reykjaviku i Szpitala w Akureyri.

W dn. 25 października uczestnicy projektu spotkali się z Dariuszem Oleńskim – Dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Podczas spotkania omówiono system ochrony zdrowia w Polsce. Następnie delegacja udała się na wizytę studyjną po szpitalu. Odwiedzono między innymi Centrum Chorób Zakaźnych i Ftyzjopulmonologii, Zespół Poradni Specjalistycznych, Laboratorium, Oddział Kardiologiczny, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy. Zwieńczeniem wizyty była wizyta w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym i Oddziale Neonatologicznym. Były to kluczowe miejsca, ponieważ projekt bezpośrednio dotyczy opieki nad kobietą i dzieckiem. Ordynatorzy: dr n. med. Andrzej Kisiel oraz lek. med. Riad Haidar dokonali prezentacji oddziałów. Dzięki takim działaniom możliwa jest wymiana wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie wypracowania skutecznych metod i form opieki nad kobietą i dzieckiem.

W dn. 26 października będzie miała miejsce konferencja podsumowująca projekt. Podczas seminarium wykłady wygłoszą:

dr n. med. Andrzej Kisiel (Ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, specjalista IIo z zakresu położnictwa i ginekologii)
Joanna Szulganiuk (Kierownik Działu Świadczeń Medycznych)
„Organizacja i finansowanie k
oordynowanej opieki nad kobietą w ciąży

lek. med. Riad Haidar (Ordynator Oddziału Neonatologicznego, specjalista IIo z neonatologii)

„Opieka neonatologiczna w Polsce na przykładzie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej”

 

This slideshow requires JavaScript.

 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza