Musieli uznać wyższość Olimpii Piekary Śląskie. Przegrana bialskich sczypiornistów

 

Spora niespodzianka w 8. kolejce grupy B I ligi piłkarzy ręcznych… Drużyna Dmitrija Tichona miała w sobotę szansę na 7. wygraną w sezonie 2017/2018. Tym razem szczypiorniści z Białej Podlaskiej musieli jednak uznać wyższość Olimpii Piekary Śląskie. 

Wygrana w Białej Podlaskiej mogła dać drużynie z Górnego Śląska zrównanie się punktami z dotychczasowym liderem, gospodarzami. Od początku Olimpia stawiała bardzo trudne warunki ekipie Dmitrija Tichona i nie dawała się przełamać. Po 20. minutach AZS AWF objął 2-bramkowe prowadzenie i wydawało się, że sukcesywnie będzie budował przewagę, zwłaszcza że w 24. minucie bialczanie wygrywali 14:11. Wynik pierwszej odsłony na 18:16 ustalił Maciej Chromy.

Po zmianie stron i golach Michała BanasiaMaksima Kruczkowa Denisa Wołyncewa akademicy prowadzili 21:19 i nic nie zapowiadało katastrofy. Siódemka Sławomira Szenkiela zdobyła jednak 4 bramki bez żadnej odpowiedzi ze strony rywala i… już do końca meczu prowadziła. W 52. minucie było nawet 25:28. Ambitni akademicy nie zamierzali jednak pogodzić się ze stratą punktów i doprowadzili do remisu po 29. Następnie z rzutu karnego trafił Arkadiusz Miszka, któremu odpowiedział Michał Bekisz. Na nieco ponad minutę przed końcem goście trafili na 31:30. Atak azetesiaków okazał się nieudany, a mający 22. sekundy do końca szczypiorniści z Piekar Śląskich umiejętnie rozegrali piłkę i zwyciężyli 31:30.

18 listopada o 18:00 bialczanie zagrają w Legnicy z Miedzią.

AZS AWF Biała Podlaska – Olimpia Piekary Śląskie 30:31 (18:16)

AZS AWF: Adamiuk, Chmurski, Kozłowski – Urbaniak 6, Wołyncew 5, Kruczkow 5, Warmijak 4, Ziółkowski 2, Stefaniec 2, Bekisz 2, Kandora 2, Małecki 1, Banaś 1, Nowicki.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza