Kalendarz „Psie i kocie focie” – kup i pomóż bezdomnym zwierzakom z Białej Podlaskiej

Lukrecja, Wandzia, Ananas, Mumin, Diesel… – to imiona nie byle jakich, bo czworonożnych modeli ze schronisk, którzy zostali gwiazdami trzeciej już edycji charytatywnego kalendarza „Psie i kocie focie”. Dochód z jego sprzedaży jak co roku zostanie przeznaczony na rzecz bezdomnych zwierzaków z całej Polski, między innymi z Białej Podlaskiej.

– Tym wydaniem kalendarza pokazujemy, że stereotypowe postrzeganie podopiecznych schronisk dla zwierząt jako zabiedzonych i mało urodziwych jest krzywdzące. Są to oczywiście często zwierzaki po przejściach, ale jednocześnie zadbane, pełne nadziei i gotowe zaufać człowiekowi, jeśli tylko ten okaże im miłość. W ten sposób nie tylko pomagamy schroniskom z całej Polski w zbieraniu funduszy na niezbędne dla ich podopiecznych artykuły, ale i promujemy adopcję – mówi Michalina Zabłocka, prezes Fundacji NaszeZoo.pl, która od trzech lat wydaje „Psie i kocie focie”. Choć do zdjęć, które znalazły się na kartach z poszczególnymi miesiącami pozowały koty z wspomnianej Fundacji oraz psy ze schroniska w Gaju, zysk ze sprzedaży tego wydawnictwa będzie przeznaczony na pomoc podopiecznym kilkudziesięciu prozwierzęcych organizacji z całej Polski, w tym z Białej Podlaskiej. Zamawiając kalendarz sami możemy w dodatku wskazać, którą z nich chcemy wesprzeć.

– Podopieczni naszej placówki najbardziej ucieszyliby się oczywiście z nowego domu, jednak jeśli ktoś nie może im go podarować, warto pomyśleć o innych możliwościach pomocy – na przykład właśnie zakupie kalendarza „Psie i kocie focie”. To prosty gest, a dla naszych zwierzaków znaczy bardzo wiele, bo środki zebrane dzięki jego sprzedaży przeznaczymy na zakup artykułów, które umilą im oczekiwanie na nowych opiekunów – potrzebna jest nie tylko dobrej jakości karma i smakołyki, ale i takie akcesoria jak miski, legowiska, kocyki, zabawki czy smycze. Będziemy więc bardzo wdzięczni za zakup każdego egzemplarza – mówi Paulina Zarębska ze Schroniska dla Zwierząt „Azyl” z Białej Podlaskiej.

 

Zamówienie kalendarza „Psie i kocie focie” to nie tylko sposób na dobry uczynek, ale i świetny pomysł na prezent z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia – w ten sposób możemy jednocześnie uradować kogoś bliskiego i bezdomne zwierzaki. – Tym razem poza ścienną wersją kalendarza w formacie B4 przygotowaliśmy też wariant biurkowy, ponieważ w odpowiedzi na poprzednie edycje wielu darczyńców pytało nas o taki właśnie rodzaj. Dzięki temu w 2018 roku czworonogi będą „towarzyszyły” nam nie tylko podczas wypoczynku, zerkając ze ściany pokoju, ale i w czasie pracy – uśmiechając się z kart kalendarza biurkowego – mówi Michalina Zabłocka.

Koszt charytatywnego kalendarza „Psie i kocie focie” w każdym z dwóch wariantów to 19,90 zł za sztukę. Można go zamówić przez stronę: https://www.naszezoo.pl/pl/p/Kalendarz-charytatywny-sciennybiurkowy/5415

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza