Bartosz Ziółkowski i spółka wygrali 38:19 z KS Uniwersytet Radom

Akademicy z Białej Podlaskiej święta Bożego Narodzenia i sylwestrowy wieczór spędzą na pierwszej pozycji w tabeli grupy B I ligi. W ostatnim w tym roku meczu Bartosz Ziółkowski i spółka wygrali 38:19 z KS Uniwersytet Radom.

KS Uniwersytet Radom w ostatnich tygodniach doznał sporego osłabienia. Z klubu odszedł Piotr Pezda, trzeci w historii strzelec… AZS AWF Biała Podlaska. Nawet z „Peździkiem” w składzie radomianie w Białej Podlaskiej mieliby marne szanse, jednak nikt nie spodziewał się, że pójdzie im aż tak źle. Serie trzech i dwukrotnie pięciu goli dla akademików goście przerywali tylko jednym trafieniem. Tego efektem był wynik 13:2 już w 17. minucie. Od tego czasu doskonale wiadomo było, że najbliższe trzy kwadranse będą tylko i wyłącznie oczekiwaniem na egzekucję. Do przerwy podopieczni Dmitrija Tichona wygrywali 21:7, choć z ławki nie podniósł się jeden z liderów gospodarzy, Denis Wołyncew.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Na parkiecie dominował nowy-stary lider grupy B I ligi. Co prawda Marek Kubajka (kolejny były bialczanin, który zakotwiczył w Radomiu) i spółka zdobyli pierwsze dwie bramki w drugiej połowie, jednak w dalszych jej fragmentach nie byli w stanie nawiązać walki z doskonale dysponowanym przeciwnikiem. 15 goli przewagi AZS AWF osiągnął w 38., a 20 – w 57. minucie gry. Ostatecznie siódemka znad Krzny zwyciężyła 38:19. Dodatkowo w równolegle rozgrywanym meczu Olimpia Piekary Śląskie uległa MKS-owi Wieluń. Wielunianie – po ograniu AZS-u – pokonali drugiego rywala z czołówki. Dzięki porażce olimpijczyków Maksim Kruczkow i spółka powrócili na fotel lidera.

13 stycznia AZS AWF Biała Podlaska zagra w Ostrowie Wielkopolskim z Ostrovią.

AZS AWF Biała Podlaska – KS Uniwersytet Radom 38:19 (21:7)

AZS AWF: Adamiuk, Chmurski, Kozłowski – Ziółkowski 9, Bekisz 9, Kruczkow 7, Banaś 5, Urbaniak 4, Stefaniec 2, Małecki 2, Nowicki, Kandora.