Bartosz Ziółkowski i spółka wygrali 38:19 z KS Uniwersytet Radom

Akademicy z Białej Podlaskiej święta Bożego Narodzenia i sylwestrowy wieczór spędzą na pierwszej pozycji w tabeli grupy B I ligi. W ostatnim w tym roku meczu Bartosz Ziółkowski i spółka wygrali 38:19 z KS Uniwersytet Radom. 

KS Uniwersytet Radom w ostatnich tygodniach doznał sporego osłabienia. Z klubu odszedł Piotr Pezda, trzeci w historii strzelec… AZS AWF Biała Podlaska. Nawet z „Peździkiem” w składzie radomianie w Białej Podlaskiej mieliby marne szanse, jednak nikt nie spodziewał się, że pójdzie im aż tak źle. Serie trzech i dwukrotnie pięciu goli dla akademików goście przerywali tylko jednym trafieniem. Tego efektem był wynik 13:2 już w 17. minucie. Od tego czasu doskonale wiadomo było, że najbliższe trzy kwadranse będą tylko i wyłącznie oczekiwaniem na egzekucję. Do przerwy podopieczni Dmitrija Tichona wygrywali 21:7, choć z ławki nie podniósł się jeden z liderów gospodarzy, Denis Wołyncew.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Na parkiecie dominował nowy-stary lider grupy B I ligi. Co prawda Marek Kubajka (kolejny były bialczanin, który zakotwiczył w Radomiu) i spółka zdobyli pierwsze dwie bramki w drugiej połowie, jednak w dalszych jej fragmentach nie byli w stanie nawiązać walki z doskonale dysponowanym przeciwnikiem. 15 goli przewagi AZS AWF osiągnął w 38., a 20 – w 57. minucie gry. Ostatecznie siódemka znad Krzny zwyciężyła 38:19. Dodatkowo w równolegle rozgrywanym meczu Olimpia Piekary Śląskie uległa MKS-owi Wieluń. Wielunianie – po ograniu AZS-u – pokonali drugiego rywala z czołówki. Dzięki porażce olimpijczyków Maksim Kruczkow i spółka powrócili na fotel lidera.

13 stycznia AZS AWF Biała Podlaska zagra w Ostrowie Wielkopolskim z Ostrovią.

AZS AWF Biała Podlaska – KS Uniwersytet Radom 38:19 (21:7)

AZS AWF: Adamiuk, Chmurski, Kozłowski – Ziółkowski 9, Bekisz 9, Kruczkow 7, Banaś 5, Urbaniak 4, Stefaniec 2, Małecki 2, Nowicki, Kandora.

http://lubsport.pl/pilka-reczna/azs-a…

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza