Szef ITD zapowiada 100 nowych miejsc pracy w Białej Podlaskiej

100 nowych miejsc pracy w bialskim wydziale Inspekcji Transportu Drogowego – taką wiadomość przekazał w Białej Podlaskiej  Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajdhur. To efekt starań parlamentarzystów: Jana Szewczaka i Grzegorza Biereckiego, którzy wspierają działania na rzecz Polski wschodniej.

Wskazanie Białej Podlaskiej jako miejsca biura elektronicznego poboru opłat było w drugiej połowie 2017 roku doskonałą wiadomością dla miasta. Dzięki tej decyzji zatrudnienie znalazło 20 osób. Teraz będzie ich jeszcze więcej, dzięki poprawce, o którą zabiegał w parlamencie poseł Jan Szewczak.

– Poprawka dotycząca zwiększenia liczby etatów w wydziale egzekucji opłat jest dla nas bardzo ważne nie tylko ze względów finansowych. Chodzi również o kontynuowanie idei dekoncentracji państwowych urzędów, które mogą wspierać mniejsze ośrodki, takie jak Biała Podlaska – wyjaśnia Jan Szewczak.

Działające od listopada w Białej Podlaskiej biuro poboru opłat Inspekcji Transportu Drogowego przynosi już realne korzyści. 20 osób w ciągu 1,5 miesiąca wydało ponad 500 decyzji administracyjnych, co przekłada się na wpływy w wysokości 560 tys. zł z tytułu kar.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z doskonałej lokalizacji biura w Białej Podlaskiej i efektów jego działalności. Statystyki mówią same za siebie. Widziałem się również z pracownikami, którzy potwierdzają taką opinię – komentuje Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego.

Nowe miejsca pracy mogą powstać już w pierwszym kwartale, a do końca 2018 roku będzie ich 100. Pracownicy bialskiego biura oprócz elektronicznego poboru opłat, będą mogli zajmować się dodatkowo weryfikacją odczytów z systemu fotoradarów.

Jeden komentarz dla “Szef ITD zapowiada 100 nowych miejsc pracy w Białej Podlaskiej”

  1. CzytelnikBP

    A czym się zajmuje ta firma ? A już wiem nakładaniem kar. Dobry biznes, perspektywiczny. Brawo dobra zmiana.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza