67 000 paczek papierosów. Rekordowe ujawnienie nielegalnych papierosów

67 000 paczek papierosów ujawnili funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej w trakcie czynności kontrolnych na terenie terminalu samochodowego w Koroszczynie.

22 stycznia br. funkcjonariusze Pierwszego Referatu Realizacji w Terespolu poddali prześwietleniu urządzeniem rtg pojazdy ciężarowe wjeżdżające na terytorium Polski. Następnie, po analizie obrazu skanów wytypowali do szczegółowej rewizji TIR-a należącego do przewoźnika z Federacji Rosyjskiej. Zgodnie z dokumentami miał on przewozić z Briańska (Rosja) do odbiorcy w naszym kraju piasek szlifierski. Wewnątrz naczepy funkcjonariusze znaleźli papierosy bez znaków polskiej akcyzy marki „Fest”, które ukryto w plastikowych pojemnikach z piaskiem. Wyładunek całego „trefnego” towaru trwał kilka godzin.

Łączna wartość rynkowa zatrzymanej kontrabandy wyniosła ponad 900 tys. zł.

Postępowanie w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

W tym roku jest to największa próba przemytu papierosów na granicy polsko-białoruskiej udaremniona przez funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

This slideshow requires JavaScript.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza