To czwarte zwycięstwo bialczan w tym roku. KSZO Ostrowiec pokonany

AZS AWF Biała Podlaska wciąż bezbłędny. Podopieczni Dmitrija Tichona odnieśli czwarte w tym rok zwycięstwo, tym razem rozbijając na własnym parkiecie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 32:20. Za tydzień konfrontacja liderów – AZS zagra w Tarnowie z SPR PWSZ.

Sobotnie spotkanie od początku przebiegało pod dyktando akademików. Siódemka z Ostrowca Świętokrzyskiego wyrównała stan meczu na 1:1, a w 7. i 9. minucie zdobywała bramki kontaktowe (4:3 i 5:4). Bialczanie powoli budowali przewagę, a kulminacyjny moment trwał aż kwadrans. Pomiędzy 13. a 29. minutą żaden z przyjezdnych nie znalazł recepty na defensywę AZS AWF. Z wyniku 7:5 zrobiło się aż 13:5, co w praktyce zamknęło emocje w tym starciu.

Po przerwie zawodnicy słynnego Mariusza Jurasika wrócili do lepszej dyspozycji. Udało im się zniwelować blisko połowę strat – po 40 minutach było zaledwie 19:14. AZS AWF wówczas zwarł szyki i w przeciągu kilku kolejnych fragmentów rozstrzygnął losy zawodów. W 47. minucie, po trafieniu Łukasza Kandory, podopieczni Dmitrija Tichona wygrywali 25:16. Po godzinie gry lider grupy B I ligi piłkarzy ręcznych triumfował 32:20.

17 lutego o godzinie 18:00 AZS zagra na wyjeździe z wiceliderem – SPR PWSZ Tarnów.

AZS AWF Biała Podlaska – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 32:20 (15:7) AZS AWF: Adamiuk, Chmurski, Kozłowski – Bekisz 6, Urbaniak 5, Ziółkowski 4, Wołyncew 3, Stefaniec 3, Banaś 3, Kandora 3, Warmijak 2, Kruczkow 2, Wańkowicz 1, Nowicki.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.