Wyniki sobotnich spotkań sprawiają, że lider wrócił do Białej Podlaskiej.

 

Przed 19. kolejką grupy B I ligi piłkarzy ręcznych i meczem akademików z ŚKPR Świdnica co bardziej optymistyczni fani AZS AWF Biała Podlaska liczyli na powrót swoich pupili na tron lidera. SPR PWSZ Tarnów równolegle grał bowiem z trzecią w tabeli Olimpią Piekary Śląskie. Wyniki sobotnich spotkań (w Piekarach było aż 38:29 dla olimpijczyków!) sprawiają, że lider wrócił do Białej Podlaskiej.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia 4:1 dla AZS AWF Biała Podlaska. Taki start zwiastował, że akademicy nie zamierzają ulgowo potraktować przeciwnika. ŚKPR Świdnica w 10. minucie zniwelował co prawda straty do dwóch goli (6:4), jednak pomiędzy 11. a 15. minutą podopieczni Dmitrija Tichona zrobili duży krok w kierunku trzech punktów. Po kwadransie było bowiem 11:5. Druga część pierwszej odsłony toczyła się przy różnicy sześciu-siedmiu trafień i zakończyła się rezultatem 22:15.

Po przerwie bialczanie wyszli na boisko, wiedząc, że ich przewaga – choć teoretycznie bezpieczna – powinna zostać powiększona, po to, by uniknąć nerwów w końcówce. Udany start drugiej połowy uspokoił zgromadzoną w 500 osób publikę w hali przy ulicy Marusarza. W 35. minucie było już 26:15. Taka różnica mocno podłamała świdniczan, którzy przez kolejny kwadrans walczyli jednak dość dzielnie. Przewaga gospodarzy zwiększyła się dopiero w końcówce meczu, gdy z 10-11 bramek wzrosła do 16. AZS AWF pokonał ŚKPR Świdnica 42:26.

W przyszłą sobotę akademicy zagrają w Łodzi z Anilaną (godzina 18:00). AZS AWF Biała Podlaska – ŚKPR Świdnica 42:26 (22:15)

Tron znowu należy do bialczan!

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza