Bialscy strażnicy i policjanci rozwozili ciepłe posiłki

Panujące od dłuższego czasu ujemne temperatury stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych. Dlatego policjanci bialskiej komendy w trakcie codziennej służby regularnie sprawdzają miejsca, w których takie osoby mogą przebywać.W ubiegły weekend mundurowi oraz bialscy strażnicy miejscy odwiedzili kilkanaście pustostanów, gdzie nocują bezdomni i dostarczyli im ciepłe posiłki oraz herbatę.

Zima to szczególnie trudny okres dla osób bezdomnych. Ich i tak ciężką sytuację pogarszają jeszcze panujące od kilkunastu dni niskie temperatury, które zagrażają ich życiu i zdrowiu. Dlatego bialscy policjanci stale kontrolują miejsca, gdzie przebywają i nocują osoby bezdomne, a w razie potrzeby niosą im niezbędną pomoc.

W ubiegły weekend mundurowi przyłączyli się do akcji rozwożenia ciepłych posiłków i napojów takim właśnie osobom. W nocy z piątku na sobotę i z niedzieli na poniedziałek policjanci oraz bialscy strażnicy miejscy odwiedzili kilkanaście osób bezdomnych zaopatrując je w gorącą zupę i herbatę, które dostarczyły Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej i Caritas Diecezji Siedleckiej. Funkcjonariusze sprawdzili także, jak osoby te radzą sobie z mrozami i czy ich życiu i zdrowiu nic nie zagraża.

Policjanci apelują o zwracanie uwagi w tak trudnym okresie, jakim jest mroźna zima, na osoby bezdomne. Nie bądźmy obojętni na ich los.

 

 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza