Miasto dołoży 14 mln zł z nadwyżki budżetowej na przebudowę stadionu

Radni zdecydowali. Miasto dołoży 14 mln zł z nadwyżki budżetowej na przebudowę miejskiego stadionu w Białej Podlaskiej. W sumie przebudowa pochłonie 41 mln zł.

Epokowa inwestycja – tak o budowie stadionu mówi prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk. Zmiany w budżecie są wynikiem dopisania tzw. nadwyżki. Potrzebna była zgoda radnych.

Obiekt ma powstać w miejscu działającego dziś miejskiego stadionu przy ul. Piłsudskiego. Ten popada w ruinę. Trybuna wschodnia będzie miała ponad 3 tys. miejsc. Pojawi się też zaplecze sportowo–socjalne, siłownia i hala sportowa, z której będą mogli korzystać także uczniowie pobliskiego „ekonomika”. Stadion ma być wizytówką miasta, która przyciągnie drużyny sportowe z całej Polski. Nowy obiekt będzie gotowy w lipcu przyszłego roku.

 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza